Sport

Rukomet: Učenici Tehničke škole najbolji na Okružnom takmičenju

Rukomet – Učenici zaječarske Tehničke škole pobedom na Okružnom takmičenju obezbedili su plasman u naredni krug takmičenja!

Ekipa Tehničke škole iz Zaječara osvojila je prvo mesto na Okružnom takmičenju čiji je domaćin bila zaječarska škola “Hajduk Veljko”.

U polufinalu Zaječarci su bili bolji od vršnjaka iz Tehničke škole u Knjaževcu, a u finalu su pali Boljevčani, učenici škole “Nikola Tesla”.

Posebno je ubedljiva bila pobeda u finalnom duelu, gde su učenici škole iz našeg grada slavili sa čak 19 golova razlike.

Ovim trijumfom ostvarili su plasman na Međuokružno takmičenje.

“Čestitamo našim rukometašima i njihovom treneru nastavniku fizičkog Saši Jankoviću na postignutom rezultatu i želimo puno uspeha na sledećem nivou takmičenja”, saopštavaju iz Tehničke škole.

Organizator takmičenja bio je Zaječarski savez za školski sport. Nadmetali su se i učenici i učenice osnovnih škola sa teritorije Zaječarskog upravnog okruga. Najbolja u konkurenciji osnovaca bila je ekipa OŠ „9. srpska brigada“ iz Boljevca, koja je u muškoj konkurenciji slavila protiv OŠ „Ljubica Radosavljević Nada“.

U finalu ženskog takmičenja učenice iste škole nadigrale su domaću OŠ „Hajduk Veljko“ rezultatom 22:12.

U okviru takmičenja priređena je i mini svečanost. Dragana Stevanović, profesorka fizičkog vaspitanja u penziji, legenda zaječarskog rukometa i golman koja je mrežu zaječarskog rukometnog kluba čuvala do 50 godine života, nagrađena je plaketom i zahvalnicom za doprinos razvoju školskog sporta u Zaječaru.

Već sutra, na programu je nastavak takmičenja iz programa Saveza za školski sport Srbije.

U utorak 16. aprila planirano je Međuokružno takmičenje u košarci u Nišu i Okružno takmičenje u futsalu u Zaječaru.

U sredu je red na džudo, kada će u Aleksincu biti održano Prvenstvo centralne Srbije.

Program zatvara futsal, na Okružnom takmičenju srednjih škola u Sokobanji.

ZaječarOnline/O.B.

Dodaj komentar