FESTIVAL ZMAJEVIH ČAMACA
Povodom Festivala zmajevih čamaca , jednog od najvažnijih tradicionalnih kineskih praznika, majdanpečki ogranak Srbija Ziđin Koper ogranizovao je danas druženje sa učenicima trećeg razreda Osnovne škole „Mihajlo Sporić“ iz ovog grada.

foto:printscreen/facebook.com/szcbor
Tridesetak mališana imalo je priliku da zajedno sa zaposlenima kompanije napravi i proba knedle od pirinča, ali i da kroz kreativne radionice upozna kaligrafiju i origami tehniku.
U kulturno-umetničkoim delu programa bilo je pesme , plesa i kviza, pa je druženje proteklo u lepoj i veseloj atmosferi.
“Danas sam se veoma lepo provela i najviše uživala u pravljenju knedli od pirinča. Naučila sam i kako svoje ime da napišem na kineskom, pa ću to sačuvati kao uspomenu. Jedva čekam da posle škole ispričam sestri kako sam se danas zabavila”, rekla nam je učenica trećeg razreda Nikolina.
Njenoj vršnjakinji Maši najviše se dopala origami tehnika, jer je naučila kako da brzo napravi čamac od papira.
ZajecarOnline/facebook.com/szcbor/N.B.
Čitajte portal Zajecaronline.com, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads! Budite uvek informisani! Pratite najnovije vesti iz Zaječara. Zaječar Online nezavisni internet portal. Vesti bez cenzure!
VELIKI KONCERT MIROSLAVA ILIĆA!

foto: Hype TV
Miroslav Ilić, jedan od najistaknutijih izvođača na muzičkoj sceni, prirediće nezaboravan koncert u zagrebačkoj Areni 18. oktobra 2025. godine. Sa početkom u 20 časova. KARTE NAĐITE OVDE.
Koncert u glavnom gradu Hrvatske predstavlja jedinstvenu priliku da ljubitelji narodne muzike uživaju u njegovim pesmama uživo. Bard narodne muzike, Miroslav Ilić je davne 1972. godine započeo blistavu karijeru. Ista je od samog početka krenula uzlaznom putanjom i sada već broji milionske tiraže i priznanja. Samo neki od hitova koje vole sve generacije su: “Nije život jedna zena”, “Još te nešto čini izuzetnom”, “Vino točim a vino ne pijem”, “Ova noć”, “Jesen sedamdeset i neke”…


Dodaj komentar