fbpx

Zona “Istok”: OFK 019 savladao Brodoremont

Fudbaleri zaječarskog “zonaša” OFK 019 slavili su na domaćem terenu rezultatom 3:0 protiv ekipe Brodoremonta iz Kladova u okviru 3. kola Zone “Istok”.

Zaječarska ekipa imala je dosta sreće u prvom delu igre, kada su gosti iz Kladova bili bolji rival, ali im je nedostajalo koncentracije u ključnim trenucima kada je trebalo postići pogodak, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Kako to u fudbalu obično biva, promašaji vrlo brzo dođu na naplatu. Najveće letošnje pojačanje “Romantičara”, Ivan Kostić, kaznio je goste za propuštene prilike u 62. minutu utakmice i doveo svoju ekipu u prednost. Sudbinu Kladovljana zapečatio je bivši fudbaler Timoka, Miloš Nikolić u 76. minutu utakmice, a Kostić u nadoknadi vremena samo dolio so na ranu svojim drugim pogotkom za konačnih 3:0.

Nakon startnog poraza od Slatine, OFK 019 zabeležio je 2 vezana trijumfa i probio se na 4. mesto na tabeli. Ispred zaječarske ekipe nalaze se 3 tima sa po 7 bodova – Dunav iz Prahova, Slatina i OFK Knjaz.

Naredni izazov “Romantičare” očekuje u subotu, 11. septembra, kada će gostovati ekipi BSK-a iz Bogovine.