Društvo Sport

Zaječarski vrtići “Zdravac” i “Ljiljan” na finalu Lige malih šampiona!

Zdravac Ljiljan finale lige malih šampiona

Vrtići “Zdravac” i “Ljiljan” iz Zaječara na državnom finalu Lige malih šampiona u Beogradu!

Članovi zaječarskog vrtića “Ljiljan” će nastupiti na Republičkom finalu Lige malih u šampiona u poligonu “Budi brz i spretan”. Njihovi vršnjaci iz vrtića “Zdravac” učestovaće u disciplini “Trka na 20.000 centimetara”.

U projektu na nivou države učestvuje 40 lokalnih samouprava iz kojih će se najbolji okupiti u subotu 21. septembra u Beogradu.

Zaječarski savez za školski sport, Sportski savez grada Zaječara i Predškolska ustanova „Đulići“ će na taj način krunisati ovogodišnju i više nego uspešnu saradnju u organizaciji i sprovođenju „Lige malih šampiona“, akcije Sportskog saveza Srbije i Saveza za predškolski sport Srbije.

Mališani iz Zaječara nadmetaće se u polufinalnoj grupi sa ekipama Novog Pazara, Subotice, Priboja i Tutina. Najbolje ekipe iz osam takmičarskih grupa vodiće borbu za titulu najbolje ekipe u Srbiji.

Mališani iz zaječarskih vrtića najavili su da će ići na pobedu.

Njih će osim vaspitačica Predškolske ustanove „Đulići“ predvoditi direktorka Tanja Jovanović, generalni sekretar Zaječarskog saveza za školski sport Miomir Simonović i koordinatorka Sportskog saveza grada Zaječara Ljiljana Subić.

Nakon završetka takmičenja, najboljima će biti dodeljene medalje i pehari, a svi učesnici će dobiti medalje i poklone.

Cilj “Lige malih šampiona” je promocija sporta, zdravog načina života i razvoja sportskog duha među decom.

ZaječarOnline/Glassporta/O.B.

Dodaj komentar