Uključivanje (inkluzija) dece sa smetnjama u razvoju u društveni život je Sizifov posao, i to najbolje znaju ljudi poput onih iz zaječarskog „Dečijeg centra“ koji se bave ovim pre svega humanim radom.

Uprkos problemima u organizaciji jedne ovako značajne manifestacije, „Art zona za sve“ danas slavi svoj TREĆI ROĐENDAN onako kako dolikuje, uz raznovrstan program sastavljen od umetničkih radionica, operskih, baletskih, pantomimskih predstava, revija, koncerata, ali pre svega druženja mladih sa celog Balkana.

Pa da počnemo…

Danas, 10. septembra od 15 sati i 30 minuta „ART ZONA ZA SVE“ počinje umetničkom radionicom na kojoj će biti dovršena maskota festivala, a potom će već tradicionalno od 17 sati na zaječarskom Trgu oslobođenja biti organizovan i defile učesnika.

Potom sledi svečano otvaranje i početak programa.

U okviru prvog dana festivala na pozornici će nastupiti:

BUBNJARI – Dečiji centar

VELISLAV VELČEV – Sofija

Mara Bošnjak – Dposa Autizam Novi Sad

ROBERT GABDRAKIPOV-saksofon

učenik Muzičke škole Isidor Bajić i član Dposa Autizam Novi Sad  .

RADE SPASIĆ – Naši dani – Udruženje ”Iskrica”

”Centar za dnevni boravak Mara” Niš

Montesori mališani – Dečiji centar

Udruženje ”Živimo zajedno” Beograd

i na kraju će biti izvedena OPERA ”ČASOVNIČAR”

Tokom pet dana festivala u gradu na Timoku, osim učesnika iz Srbije, predstaviće se i gosti iz Bugarske, Makedonije, Bosne i Hercegovine…

Evo i detaljnog programa.

UTORAK, 11. septembar

16 – 17.30 radionica – pletenje rukama, vodi SONJA SIMEONOVIĆ

17.30.

MILICA ILIĆ – ”Dečiji centar” Zaječar

ŠOSO ”Jelena Majstorović” Zaječar

Udruženje”DUGA” Negotin

PREDSTAVA ”VERICA I VETAR”

OŠ”Ljubica Radosavljević Nada” Zaječar

Teatar ”GETO’‘Gračanica

PREDSTAVA ”PMS

ŽENE KOJE MENJAJU STANJE STVARNOSTI

REVIJA ŠEŠIRA – Dizajnerka SONJA SIMEONOVIĆ – Novi Sad

OSETIMO SE MUZIKOM– Glumica TANJA JOSIĆ – Novi Sad

SREDA, 12. septembar

12.00 ”RARIS” prezentacija AsTeks-a (asistivne tehnologije)

16-17.30 radionica o kreativnom izrazu u restriktivnom okruženju – vodi ZORAN RISTIĆ

17.30.

MILOŠ MITROVIĆ – ”Želeo sam savršen život”

Centar ”Mara Mandić” – Pančevo

PREDSTAVA ”RUŽNO PAČE”

Udruženje ”L-DOWN”Zaječar

OŠ”Đura Jakšić” Zaječar

OŠ ‘’Hajduk Veljko’’ Zaječar

”Dečiji centar” Zaječar

PREDSTAVA”ZVEZDANI DEČAK”

ČETVRTAK, 13. septembar

16-17.30 muzička radionica

17.30

MC DŽONI

‘’Dečiji centar’’ Zaječar

Odlomak iz mjuzikla ‘’ENI’’

Centar’’ Banja Banjsko’’ Strumica

PREDSTAVA ‘’DA JA PRONAJDEM ČOVEČNOST’’

Ustanova”Oblutak” Zaječar

OŠ ‘’Desanka Maksimović’’ Zaječar

OŠ ‘’Ljuba Nešić’’ Zaječar

Udruženje ‘’Koraci nade’’ Tuzla

PREDSTAVA ‘’TUZLANSKA SO’’

PETAK, 14. septembar

16-17.30. radionica znakovnog jezika – vodi KAMELIA ZAHARIEVA

Velislav Velčev I Marija Marković

BALETSKI PERFORMANS ‘’NO LIMIT’’

SUUUS ‘’Profesor Dr Dečo Denev’’ Sofija

MUZIČKO PANTOMIMSKA PREDSTAVA ‘’ČUJEMO SE OSMEHOM’’

Studio ‘’EUREKA’’ Skoplje

BALETSKA PREDSTAVA’’PEPELJUGA’’

‘’Dečiji centar’’ Zaječar

PREDSTAVA ‘’PRIČA IZ KOCKOGRADA’’

VIS ‘’NEBOGRAD’’ Beograd

KONCERT’’SVAKO IMA SVOJE PARČE NEBA’’

POSTAVI KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here