U subotu obustava saobraćaja u centru Zaječara zbog litije
Zbog prolaska litije povodom obeležavanje slave Grada Zaječara u subotu 20. septembra najavljena je obustava saobraćaja.
Privremeno se obustavlja saobraćaj za sve vrste vozila dana 20.09.2024. godine u Zaječaru, u vremenu od 17 sati do 20 sati, radi prolaska litije povodom slave Grada Zaječara u sledećim ulicama:
– Svetozara Markovića, od Pozorišta Zorana Radmilovića dokružnog toka,
– Trg oslobođenja, od kružnog toka do raskrsnice sa ulicom Generala Gambete i Hajduk Veljkove,
– Ljube Nešića, od raskrsnice sa ulicom Jakšićevom (kod cvećare,,Bonsai“) jedna traka do raskrsnice sa ulicom Koste Kostadinovića Čauša i ulice Božina Jovanovića,
– Ljube Nešića od raskrsnice sa ulicom Koste Kostadinovića Čauša i ulice Božina Jovanovića do kružnog toka,
– Nikole Pašića od kružnog toka do ulice Vojvode Putnika (kod Pivnice) i
– Pana Đukića od ulice Nikole Pašića do raskrsnice ulica Đure Salaja i ulice Kursuline.
Zaječar u nedelju 21. septembra obeležava Malu Gospojinu, slavu Grada, ali ujedno i slavu Sabornog hrama Presvete Bogorodice.
Mala Gospojina ili Rođenje Presvete Bogorodice, je crkveni i narodni praznik kojim se slavi rođenje Bogorodice Marije.
Ovaj praznik spada u red najvećih Crkvenih praznika. Bogorodica je rođena u Nazaretu, od ostarelih i pravednih roditelja Joakima i Ane. Po ocu i njegovim precima, bila je od carskog roda Davidovog, a po majci i njenim precima, od roda prvosvešteničkog. Ana je kao starica rodila kćer Mariju, po blagoslovu Božijem. Ovaj dan se praznuje kao Mala Gospojina ili Mala Bogorodica.
ZaječarOnline/O.B.


Dodaj komentar