Timoku samo bod protiv Budućnosti iz Dobanovaca

Fudbaleri Timoka 1919 odigrali su nerešeno 1:1 sa ekipom Budućnosti iz Dobanovaca u 32. kolu Prve lige Srbije.

Domaći su do prednosti stigli već u prvom minutu meča golom Nikole Tričkovića i tako u potpunosti iznenadili rivala koji svakako nije očekivao ovako agresivan start domaćina. Trebalo je neko vreme gostima da se oporave od startnog šoka, pa je tako Timok u 19. minutu posle prekida bio jako blizu drugog pogotka, kada su posle ubacivanja Pantića iz prekida dvojica štopera domaćih ostala kratka u petercu golmana Mirkovića. Baš je prekid bio koban po izabranike Srđana Stojčevkog u 24. minutu, kada je Nemanja Zdravković ostao nemarkiran na nekih 6 metara od gola Petrovića i lako pogodio glavom za 1:1. Uzdrmao je ovakav razvoj događaja „Bele labudove“, pa je u nastavku gost iz Beograda preuzeo inicijativu i imao čak i priliku za vođstvo u 40 minutu, ali je Arsić sa ivice šesnaesterca prebacio gol.

U drugom delu igre očekivana inicijativa belo-plavih, koji su po svaku cenu pokušavali da dođu do drugog pogotka i novog vođstva, ali su se gosti umešno branili. Tek u 76. minutu stigla je prva ozbiljnija prilika kada je Nigerijac Kingsli dobio dobru prizemnu loptu sa leve strane, ali u srcu šesnaesterca promašio ceo fudbal. Samo minut kasnije probao je na asistenciju Davidovića sa ivice kaznenog prostora Nikola Žerjal, ali njegov pokušaj završio je preko prečke. Najbolju priliku imali su domaćini u 87. minutu kada je iz slobodnog udarca sa 20-ak metra probao Davidović, prebacio živi zid, ali je Mirković sjajnom paradom skrenuo loptu u korner. Na kraju ostalo je 1:1.

Nakon kompletiranog 32. kola Timok je na pretposlednjoj 15 poziciji na tabeli, ali samo sa 3 boda manje od današnjeg rivala koji je prvi iznad crte na 12. mestu.

Naredni meč zaječarski predstavnik igra u sredu 27. aprila u Beogradu, kada će gostovati Grafičaru.