fbpx

Timok savladao Sinđelić, Budućnost slavila u Kotlujevcu

U 17. kolu Srpske lige “Istok” fudbaleri Timoka slavili su na domaćem terenu protiv Sinđelića sa 2:0, dok su Kablovi poraženi od vodeće ekipe Budućnosti iz Popovca identičnim rezultatom.

FK Timok 1919 nakon nesrećnog poraza u prošlom kolu u Svilajincu vratio se na pobednički kolosek trujumfom u duelu sa niškom ekipom Sinđelića. Na vreme je zaječarski tim “načeo” rivala, u 35. minutu mrežu gostiju je pogodio Nikola Ljupković i tako svojoj ekipi doneo prednost pre odlaska na odmor. Mnogo je lakše bilo domaćima u drugom delu igre, imali su više prostora za kombinovanje i brze kontre jer je protivnik morao da krene po izjednačenje. Sudbinu gostiju zapečatio je Miloš Nikolić u 88. minutu i tako osigurao “Belim labudovima” nova tri boda na domaćem terenu.

Nakon ovog trijumfa, Timok je ostao jedina ekipa sa maksimalnim učinkom na svom terenu sa ovojenih 27 bodova iz 9 mečeva i sa ukupno 40 drži drugu poziciju na tabeli, iza lidera Budućnosti iz Popovca koji ima 42 boda.

U narednom kolu, zaječarsku ekipu očekuje duel sa trinaestoplasiranim Dunavom u Prahovu.

Drugi zaječarski predstavnik u Srpskoj ligi “Istok” poražen je upravo od glavnog konkurenta gradskom rivalu za prvo mesto. Budućnost iz Popovca odnela je sva tri boda iz Kotlujevca sa po jednim pogotkom u oba poluvremena i sa konačnih 2:0 zadržala lidersku poziciju na tabeli. “Kablari” se za razliku od “Belih labudova” nalaze u vrlo lošoj poziciji i sa samo 11 osvojenih bodova na pretposlednjem mestu su na tabeli i očekuje ih vrlo težak posao u borbi za opstanak.

Sledeće kolo Kablovima donosi gostovanje Borcu iz Paraćina.