fbpx

Timok poražen u goleadi u Pančevu

Fudbaleri Timoka 1919 poraženi su u veoma interesantnom meču na gostovanju Železničaru u Pančevu rezultatom 3:2 u okviru 6. kola Prve lige Srbije.

Zaječarska ekipa odigrala je dobar meč na gostovanju u Pančevu gde je nakon prednosti domaćih od 2:0 u prvom delu igre uspela da se vrati u meč, izjednači rezultat na 2:2, ali nažalost ne i da u Zaječar donese bod, pošto je domaćin trećim pogotkom u 76. minutu meča stigao do sva tri boda.

Bolje je meč otvorio domaćin, koji već u 10. minutu stigao do jedanaesterca nakon prekršaja Mitrovića nad Petrovićem. Loše je procenio loptu visoki štoper Timoka, dopustio da mu se napadač domaćih ušunja iza leđa, a onda ga možda i nepotrebnim klizećim startom srušio za najstrožu kaznu. Siguran izvođač “sa kreča” bio je veteran u redovima Železničara, nekadašnji fudbaler beogradskog Partizana, novosadske Vojvodine i grčkog Arisa, 36-ogodišnji Brana Ilić. Nakon ranog vođstva domaćina uspostavili su “Beli labudovi” ravnotežu na terenu i pokušavali da kroz veći posed stignu do prilike za gol. U 18. minutu do prilike je nakon lepog driblinga stigao Ivica Jovanović, ali je njegov pokušaj izblokiran, a nakon odbitka Dragićević sa 7 metara šutira direktno u golmana Železničara. Taman što je uspostavila terensku inicijativu četa Vojkana Rajčića, Milenković katastrofalnim poprečnim dodavanjem poklanja loptu Miloševu kome nije bilo teško da u situaciji 1 na 1 savlada golmana Jovanovića. Pokušao je nakon ne baš sigurne intervencije odbrane domaćih da se iskupi Milenković udarcem sa ivice šesnaesterca koji je fenomenalnom paradom zaustavio čuvar mreže domaćih. Pored više nego solidne igre Timoka nakon primljenog pogotka na startu meča, na odmor se otišlo sa velika 2 gola prednosti za domaćina.

Od samog starta drugog dela krenuli su gosti vrlo ofanzivno i to im se isplatilo već u 53. minutu. Nakon kornera sa desne strane pokušao je glavom Mitrović, a na pravom mestu se u petrercu našao Dragićević koji je samo skrenuo loptu u mrežu golmana Železničara. Nepunih 10 minuta nakon prvog pogotka trebalo je “Belim labudovima” da stignu i do izjednačenja. Prošao je po levoj strani mladi Kačar, lepo sklonio loptu ispred defanzivca domaćina koji ga ruši u šesnaestercu za drugi penal na meču, ovog puta za gostujuću ekipu. Loptu je uzeo najbolji strelac zaječarske ekipe, Ivan Dragićević, mirno sačekao golmana da padne i loptu poslao na drugu stranu za poravnanje – 2:2. Zaigrali su fudbaleri Železničara odmah znatno ofanzivnije u potrazi za trećim pogotkom koji bi im obezbedio željena 3 boda i u 75. minutu došli do velike šanse, ali u svega desetak sekundi golman Aca Jovanović bravurozno “skida” dva zicera napadačima domaćina. Nažalost, samo minut kasnije, ništa nije mogao sjajni Jovanović jer je nakon neshvatljivog pada koncentracije kapitena Cvetkovića, koji je potpuno zaboravio Miloševa Železničar stigao do trećeg pogotka i nove prednosti, a Milošev izrastao u heroja domaćih. Ulaskom Roševića pokušao je Rajčić da prodrma svoju ekipu koja je ponovo morala da juri zaostatak i uspeo u tome pošto je mladi Zaječarac pravio dosta problema odbrani protivnika. Posle prodora sa leve strane upravo je pokušao Rošević da savlada golmana Železničara, ali lopta je završila na spoljnjem delu mreže. Pokušao je sjajni Zajčarac i jednim lucidnim ubacivanjem paralelno sa gol linijom u narednoj akciji, ali na nesreću njegovu ideju niko nije ispratio i još jedna solidna šansa otišla je u nepovrat. Do kraja meča mogla je ekipa iz Pančeva i do četvrtog pogotka, ali još jednom izvanrednom intervencijom sprečio je to golman Jovanović, koji je i pored 3 primljena gola na ovom gostovanju svoj posao odradio fantastično.

I pored poraza, igra Rajčićeve ekipe bila je na veoma visokom nivou i partije u poslednja 2 kola mogu da hrabre sve ljubitelje fudbala u Zaječaru. Interesantna je i činjenica da od početka prvenstva na Timokovim utakmicama pada najviše pogodaka, Timok je najefikasnija ekipa u ligi sa 12 postignutih pogodaka i jedna su od najatraktivnijih ekipa za gledanje u Prvoj ligi Srbije, a nadamo se da će otvoren, napadački, fudbal na gol više koji Zaječarci prikazuju u narednim mečevima doneti i nešto bolje rezultate i ostanak u gornjem delu tabele.

Nakon 6 odigranih kola, Timok 1919 se nalazi na 7. mestu na tabeli sa 7 osvojenih bodova.

Naredni meč Timok će odigrati na domaćem terenu u petak 17. septembra, kada će na Kraljevici gostovati novosadski Kabel. Kabel je jako loše startovao u novoj sezoni, nakon što je prethodnu završio na trećoj poziciji i bio nadomak plasmana u Linglong Superligu Srbije. Novosadska ekipa nakon 6 odigranih mečeva ima samo 2 osvojena boda, ali dva remija koje su ostvarili stigla su u prethodna dva kola, što pokazuje da je ekipa sa severa u usponu forme. S druge strane, Timok na domaćem terenu nije izgubio meč pune 3 godine i na stadionu pod Kraljevicom igra zaista sjajno, što je samo potvrđeno “petardom” protiv Budućnosti iz Dobanovaca u 5. kolu.

Meč je zakazan za petak, 17. septembar od 16 sati.