fbpx

Timok poražen na gostovanju u Loznici

Fudbaleri Timoka 1919 doživeli su poraz rezultatom 2:0 na gostovanju u Loznici u okviru 8. kola Prve lige Srbije.

Prvo poluvreme proteklo je u terenskoj inicijativi domaćina, koji pored većeg poseda i kontrole na sredini terena nisu uspevali da stvore izglednu šansu za pogodak. Najveće uzbuđenje dogodilo se u sam smiraj prvog poluvremena kada je u 45. minutu Vraštanović sa dvadesetak metara zatresao prečku golmana Ace Jovanovića.

Drugi deo igre obeležila je potpuna dominacija domaćina koja je rezultirala sa dva brza pogotka. Najpre je u 53. minutu pogodio Filip Rajevac koji se odlično snašao u šesnaestercu Timoka, da bi u 61. minutu mrežu gostiju pogodio i visoki napadač Loznice, Filip Obanović. Do kraja meča još 2 veoma dobre situacije za treći pogodak imala je domaća ekipa, ali se istakao golman Jovanović.

Prvi put ove sezone Timok na jednoj utakmici nije pogodio protivničku mrežu i ostao na samo 3 osvojena boda iz 5 odigranih mečeva na gostujućim terenima.

Ukupno su “Beli labudovi” sakupili 10 bodova, što je trenutno dovoljno za 10. mesto na tabeli.

Moraće brzo da se oporave izabranici Vojkana Rajčića, koje već za vikend očekuje novi izazov, kada na Kraljevicu stiže beogradski Rad.

Utakmica je zakazana za nedelju 26. septembar od 15 časova.