Timok poražen na gostovanju Grafičaru

Fudbaleri Timoka 1919 doživeli su poraz rezultatom 2:0 od beogradskog Grafičara u okviru 33. kola Prve lige Srbije.

Nakon jako dobrih rezultata u prolećnom delu sezone, na početku plejauta ponovo problemi za zaječarskog predstavnika, i to u najgorem mogućem trenutku. Nakon poraza od Mačve na gostovanju i mršavih 0:0 kod kuće protiv Budućnosti iz Dobanovaca, „Beli labudovi“ doživeli su poraz od filijale Crvene Zvezde.

Od samog starta utakmice na terenu iza južnog dela stadiona „Rajko Mitić“ nametnuo se domaćin kao opasniji rival i ekipa koja želi do sva tri boda. Prvu veliku priliku propustio je Grafičar u 31. minutu kada je na centaršut bivšeg levog beka Zvezde Luisa Ibanjeza, sa nekih 10 metara glavom tik pored desne stative šutirao Borisav Burmaz.

Solidnu situaciju imao je Timok u 39. minutu iz slobodnog udarca sa oko 25 metara kada je šutirao Tričković, prebacio zid, ali nije bilo dovoljno snage u njegovom udarcu, pa je intervenisao Manojlović. Samo minut kasnije sjajna akcija gostiju, lepo se zagradio Trimanović, petom uposlio Davidovića, a ovaj poslao loptu u prostor za brzonogog Đukića koji je za delić sekunde bio sporiji od golmana gostiju.

Nakon što nisu uspeli izabranici Srđana Stojčevskog da profitiraju iz ove situacije, usledila je akcija Grafičara, mnogo prostora na desnoj strani dobio je Ponjević, ubacio loptu u šesnaesterac, iza leđa odbrane Timoka, gde ju je dočekao korpulentni Dejan Vidić i zakucao glavom u mrežu nemoćnog Petrovića za 1:0. Tražili su iz poslednje linije gostiju ofsajd poziciju, u kojoj se jeste nalazio Burmaz, ali pošto on nije uticao na igru, zastavica pomoćnika Ilije Novakovića ostala je spuštena.

U drugom delu igre morali su belo-plavi da krenu ofanzivnije u potrazi za izjednačujućim pogotkom, a veliku priliku imali su na isteku 59. minuta nakon kardinalne greške golmana Manojlovića, koji je prilikom ispucavanja očajno zahvatio loptu i poklonio je Ivanu Davidoviću, ovaj se namestio na levu nogu i snažno opalio sa ivice kaznenog prostora, ali je sjajnom paradom mladi golman Grafičara ispravio svoju grešku.

Najveću šansu za izjednačenje imao je isti fudbaler samo 10 minuta kasnije, kada je probio po desnoj strani, ušao u srce šesnaesterca i pokušao ovog puta desnom nogom, intervenisao je čuvar mreže domaćina i odbio loptu na stativu, od koje je ona zaplesala po gol liniji i vratila se u njegovo naručje. Zaista mnogo sreće ovde su imali domaći i prosto je neverovatno kako zaječarska ekipa nije stigla do pogotka.

Usledio je nešto mirniji period meča, sve do 80. minuta kada je iz slobodnog udarca pokušao vezista gostiju Damir Anđelović, ali njegov pokušaj završio je pored desne stative. U 84. minutu sumnjiva situacija, na ivici šesnaesterca golmana Petrovića Simonović je potpuno nepotrebno povukao napadača domaćina u situaciji kada je lopta išla od gola i glavni arbitar Miroslav Matić pokazao je na belu tačku. Protestovali su gotovo svi iz tabora Timoka, jer su smatrali da se prekršaj dogodio van kaznenog prostora, ali je Matić ostao pri svojoj odluci. Odgovornost je preuzeo Nikola Knežević i preciznim udarcem pogodio donji desni ugao Petrovićevog gola, koji je pogodio stranu, ali bio nemoćan i u ovoj situaciji.

Do kraja bez većih uzbuđenja, pa je na semaforu ostalo 2:0.

Ovaj poraz znatno komplikuje situaciju zaječarskom predstavniku pošto je trijumfom protiv Bačke ekipa Budućnosti iz Dobanovaca na spasonosnom 12. mestu sada pobegla Timoku na 6 bodova razlike.

Naredni meč u borbi za opstanak četu trenera Stojčevskog očekuje 1. maja, kada će na međunarodni praznik rada u Zaječaru gostovati ekipa Bačke.

Do kraja prvenstva ostala su samo još 4 kola i Timoku će biti potrebna serija jako dobrih rezultata kako bi opstao u Prvoj ligi Srbije i naredne sezone.