Timok pobedom zatvorio jesenju polusezonu

Fudbaleri Timoka 1919 pobedom nad Vlasinom rezultatom 2:1 završili su jesenju polusezonu i tako u nešto boljem raspoloženju otišli na zimsku pauzu.

Poveo je domaćin tek u 70. minutu meča golom Slavkovića i tako krunisao inicijativu koju je imao tokom čitave utakmice, ali samo pet minuta kasnije usledio je šok, pošto je pogotkom Uroša Jemovića Vlasina izjednačila i tako sa kratko vreme poništila sav trud izabranika Vojkana Rajčića da dođu do vođstva.

Morali su domaći u novu ofanzivu, pokušavali na sve moguće načine da stignu do trijumfa i jako bitna tri boda u borbi za opstanak.  Trud i hrabra igra krunisani su u nadoknadi vremena, nakon centaršuta u prepun šesnaesterac gostujuće ekipe, najbolje se u gužvi snašao Jakovljević i nekako ugurao loptu u mrežu za trijumf i nadu da „Beli labudovi“ mogu u drugom delu prvenstva da sustignu rivale i izbore makar 12. mesto koje garantuje opstanak u Srpskoj ligi „Istok“.

Posle 15. odigranih kola, Timok je sakupio 11 bodova i nalazi se na 14. mestu na tabeli iza Dunava iz Prahova koji ima 12, dok je na spasonosnoj 12. poziciji Timočanin sa 18 bodova.

Prednost od 7 bodova nije nedostižna, ali moraće belo-plavi u prolećnom delu sezone mnogo bolje, samo 2 trijumfa u 15 mečeva nije dovoljno.

U pauzi će imati priliku zaječarski klub i da dovede neke nove fudbalere i pojača svoje redove, kako bi u nastavku prvenstva bio konkurentniji i ispunio jedini cilj, zadržavanje srpskoligaškog statusa.

Prvi meč u nastavku prvenstva Timok će odigrati kod kuće, protiv sedmoplasiranog Jedinstva iz Paraćina.