fbpx
BuyBitcoinswithDebitCard

Timok minimalcem savladao Borac, Budućnost golom u samoj završnici zadržala prvo mesto

Fudbaleri Timoka savladali su Borac iz Paraćina na svom terenu u 15. kolu Srpske lige “Istok” rezultatom 1:0, ali za malo im je izmakao povratak na lidersku poziciju jer je Budućnost iz Popovca golom u završnici utakmice slavila protiv Pčinje i zadržala bod prednosti nad zaječarskom ekipom.

Gledali smo jako tvrd meč na stadionu pod Kraljevicom od samog starta. Namera gostiju bila je jasna od prvog minuta, stali su u disciplinovan blok na svojoj polovini i čekali svoje šanse iz kontra napada. Timok je imao terensku inicijativu i veći posed lopte, ali teško su domaći dolazili do šansi. Prvo i jedino uzbuđenje tokom početnih 45 minuta videli smo nakon dvadesetak minuta igre, kada su gosti posle brze tranzicije ozbiljno zapretili udarcem sa ruba šesnaeterca, lopta je prohujala pokraj desne stative. Do odlaska na odmor, Timok nije stvorio nijednu šansu vrednu pomena.

Drugi deo igre počeo je isto kao i prvi, čvrstom igrom na sredini terena. A onda, iz jedne naizgled bezopasne akcije, Knežević je uputio fantastičan centaršut i praktično “pogodio u glavu” Dragićevića, koji se “poklonio” za 1:0. Nakon gola, mnogo je bilo lakše “Belim labudovima”, gosti su morali da promene stil igre iz korena, što je omogućavalo mnogo više prostora za ofanzivne akcije. Upravo iz jedne takve, Rošević dolazi do malo više prostora na ivici kaznenog prostora i odlično šutira, golman Borca već je bio savladan, ali nažalost lopta odlazi tik pored leve stative. U nastavku su mogli domaći u više navrata do drugog kola kojim bi rešili pitanje pobednika, ali kao da je nedostajalo koncentracije u završnici, pa je propadala šansa za šansom. Zbog neiskorišćenih šansi strepelo se u nadoknadi, kada je kod kornera za goste čak i golman stigao u kazneni prostor Timoka, bilo je prilično opasno, ali izržali su domaći i osvojili nova 3 boda.

Nakon ovog meča, Timok je preskočio Vlasinu i zauzeo drugu poziciju na tabeli, sa bodom manje od vodeće Budućnosti iz Popovca.

U sledećem kolu, Timok očekuje nezgodno gostovanje Radničkom u Svilajincu, četvrtoplasiranoj ekipi na tabeli.