Timok lako sa Bačkom, slede utakmice odluke

Atlas Servis - 24h pomoć na putu

Fudbaleri Timoka 1919 upisali su prvi trijumf od početka plej-auta Prve lige Srbije savladavši ekipu Bačke rezultatom 3:0 na domaćem terenu stadiona pod Kraljevicom.

Izašli su domaći veoma ofanzivno od samog starta, znajući da ih samo tri boda u ovom meču ostavljaju u igri i brobi za opstanak. Ovakav pristup isplatio se izabranicima Srđana Stojčevskog u 34. minutu kada je Andrej Đukić posle par driblinga na levoj strani ubacio loptu pred gol gostiju, gde ju je korpulentni Radunović klizećim startom sproveo u mrežu.

Krenulio su gosti u nastavku meča po izjednačenje, imali posle ubacivanja iz prekida sjajnu šansu, ali je sjajne reflekse pokazao iskusni Petrović odbranivši zicer nakon udarca glavom iz peterca.

Kako je vreme odmicalo otvaralo se i sve više prostora za kontre „Belih labudova“, a upravo posle jedne takve u 83. minutu centrirao je sa leve strane Tričković, pronašao usamljenog rezervisu Trimanovića, koji sa visine penala zakucava loptu u mrežu golmana Toromana za 2:0.

Od tog trenutka potpuno se raspala igra gostiju koji su bili svesni da ovim porazom praktično i ispadaju iz lige, pa je samo 2 minuta kasnije Trimanović izašao sam pred Toromana, ali je ovaj pročitao njegovu nameru i zaustavio udarac, međutim, na odbitak natrčava Lazar Nikolić i smešta loptu u praznu mrežu za 3:0 i potvrdu pobede.

Bio je ovo jako bitan trijumf za belo-plave, koji su tako zadržali šansu za opstanak i u narednom kolu očekuje ih možda i najbitniji meč u sezoni kada će gostovati Zlatiboru koji trenutno drži prvo mesto iznad crte sa 4 boda više u odnosu na zahečarsku ekipu.

To praktično znači da će Timok morati na Zlatiboru da ide na pobedu, ali ukoliko u tome izabranici Srđana Stojčevskog i uspeju, potpuno će se vratiti u borbu i pred poslednja dva kola biti u situaciji da realno pričaju o opstanku u ligi i naredne sezone.

Meč je zakazan za nedelju 8. maj sa početkom od 17 sati.