Na skijalištu na Kraljevici u toku je postavljanje zaštitne ograde koja deli deo za skijaše i prostor predviđen za najmlađe koji koriste sanke ili kliska.
Na ski-liftu su namontirana sidra kao što je i bilo najavljeno.
Iako je još u petak najavljeno da će tabač raditi tog popodneva to se još uvek nije desilo, tako da je staza i dalje nepripremljena.
Saznajemo da će tabačem pokušati da se uredi staza u prepodnevnim satima u nedelju 8. januara ali problem predstavlja mala količina snega. Očekivane su veće padavine i za dobru pripremu staze, potrebno je još malo snega, budući da se trenutno nazire trava koju sneg nije prekrio u odgovarajućoj meri.
Nažalost, sistem za veštačko osnežavanje staza, iako vremenski uslovi to dozvoljavaju, nije pušten u pogon. Kako nezvanično saznajemo, to je zbog visokih troškova pravljenja veštačkog snega.
Otvaranje staze i početak ski sezone na Kraljevici najavljeno je za nedelju 8. januar tačno u podne. Da li će količine snega biti dovoljne za nesmetan početak rada, ostaje nam da vidimo…
Tabač je svakako spreman!






Da li se zna danas, 09.01.2017, da li je žica puštena, koliko košta kubik veštaka i da li ima dovoljno snega za skijanje?