SVAKA ČAST! Fudbaleri „Kablova“ osvojili KUP Zaječarskog okruga!

0
radiomagnum.rs

Fudbaleri „Kablova“ trijumfovali su na kupu u fudbalu za Zaječarski okrug savladavši goste iz Boljevca rezultatom 4:2. Ovom pobedom Kablovi nastavljaju Kup takmičenje i odmeriće snage sa ekipama na nivou Fudbalskog saveza regiona istočne Srbije.

Preko 1000 gledalaca u naselju Ključ imalo je juče priliku da na stadionu FK Kablovi prati više nego zanimljiv meč zaječarske i ekipe Rtanj iz Boljevca.

Iako su gosti znatno iskusniji, pa i kvalitetniji tim koji nastupa u višem rangu takmičenja, domaći fudbaleri su od prvog trenutka pokazivali više želje i borbenosti da se domognu značajnog trofeja.

Kablovi su prvu priliku imali u 12. minutu, ali je uadarc Bonovića zaustavila stativa.

Rtanj je u 25. minutu mogao da stekne prednost, ali Ramadani je šutirao preko gola.

I u nastavku su rivali propustili po nekoliko prilika, pa su se izvodili penali.

U prvoj seriji uspešni su bili Nikolić za Rtanj i Bućin za Kablove.

Potom je osmica Rtnja Anđelković šutirao pored leve stative, a Kablovi poveli pogotkom Mladenovića.

Već pomenuta odbrana dogodila se u trećoj seriji, a prednost je uvećao Bonović.

Pogodak Trifunova vratio je nadu gostima, ali je tačku na susret stavio Stefanović.

Kablovi su pre godinu dana bili u nižem rangu, a za samo 12 meseci dolaskom Zorana Trifunova na mesto predsednika kluba, dolaze bolji dani za ovaj klub, nižu se dobri rezultati, sve bolje utakmice.

fira.rs

Kablovi su savladali dva srpsko-ligaša Timok i Rtanj koji je prošle godine igrao sa Partizanom.

To je dokaz da se trud i ljubav prema fudbalu isplati, i da rezultati pokazuju da ovaj klub ima sigurnu budućnost.

U Kablovima se nadaju da će ih žreb poslužiti, pa da za protivnika dobiju ekipu iz bliže okoline, koje bolje poznaju a i znatno su manji troškovi eventualnog gostovanja.