Supruga i deca princa Harija neće mu se pridružiti u Londonu sledeće nedelje
Supruga princa Harija, Megan, i njihovo dvoje dece neće putovati sa njim u London sledeće nedelje, saopštio je danas njegov portparol, dodajući poseta drugim delovima Britanije nije isključena.
Hari, mlađi sin kralja Čarlsa, trebalo bi da poseti London i Birmingem sledeće nedelje zbog niza dobrotvornih angažmana i događaja koji promovišu Igre Nepobedivih 2027. godine na kojima se takmiče vojni veterani koji su bili ranjeni, preneo je Rojters.
Očekivalo se da će Megan, sedmogodišnji Arči (7) i petogodišnja Lilibet putovati sa princom, ali je njegov portparol rekao da su sada odustali od planova da putuju u London.
Britanski list Telegraf je objavio da je odluka doneta nakon što je Harijev zahtev za policijsku zaštitu odbijen.
Portparol je, međutim, dodao da porodica nije isključila putovanje u neki drugi deo Britanije, uključujući Birmingem.
Supruga i deca princa Harija neće mu se pridružiti u Londonu sledeće nedelje
Hari je više puta izrazio želju da dovede svoju decu u Britaniju. Koju nisu posetili nekoliko godina, ali je rekao da je zabrinutost zbog bezbednosti komplikovala takve planove.
“Vojvoda od Saseksa nastavlja da istražuje svaku dostupnu opciju kako bi omogućio da poseta bude bezbedna i da bi svojoj deci pružio priliku da uživaju u Velikoj Britaniji“, rekao je njegov portparol ranije ove nedelje.
Hari je prošle godine izgubio pravni spor protiv vladine odluke da se ukine automatska policijska zaštita koja mu je dodeljena nakon što se povukao sa kraljevskih dužnosti 2020. godine i preselio se u u Sjedinjene Američke Države sa Megan.
Planirana poseta je pokrenula mogućnost retkog susreta između Arčija i Lilibet i njihovog dede, kralja Čarlsa, koji je malo viđao decu poslednjih godinaZato što su odnosi između Harija i kraljevske porodice i dalje zategnuti.
Zajecaronline/J.V.
Čitajte portal Zajecaronline.com, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads! Budite uvek informisani! Pratite najnovije vesti iz Zaječara. Zaječar Online nezavisni internet portal. Vesti bez cenzure.
MIRA ŠKORIĆ SLAVI 40 GODINA KARIJERE!

Mira Škorić obeležiće veliki jubilej , 40 godina uspešne muzičke karijere, spektakularnim koncertom. Ovaj koncert biće više od nastupa, prava muzička retrospektiva i slavlje karijere koja traje četiri decenije! Sava centar će te večeri biti mesto spektakla koji će se dugo prepričavat. Publika će imati priliku da zajedno sa Mirinom muzikom proslavi godine hitova, uspomena i bezvremenskih pesama.


Dodaj komentar