fbpx
BuyBitcoinswithDebitCard

Srpska liga “Istok”: Tmuran vikend za zaječarske predstavnike, Timok pao u Svilajincu, Kablovi doživeli katastrofu u Prokuplju

Utakmica "Timok1919" - "Kablovi"; FOTO: zajecaronline.com

Minuli vikend i 16. kolo Srpske lige “Istok” nisu doneli ništa dobro za zaječarske klubove. Timok 1919 doživeo je neverovatan poraz u Svilajincu od ekipe Radničkog (2:1), dok su Kablovi deklasirani u Prokuplju sa čak 5:0.

Fudbaleri Timoka propustili su sjajnu priliku za povratak na prvo mesto na tabeli. Glavni konkurenti za to mesto, ekipe Vlasine i Budućnosti iz Popovca nisu uspele da trijumfuju u utakmicama na domaćem terenu, ali Zaječarci su na neverovatan način prosuli sva 3 boda u Svilajincu.

Poveli su “Beli labudovi” golom Dragićevića početkom drugog dela igre i vodili sve do 89. minuta utakmice, a onda, potop. Najpre su domaći dobili jedanaesterac iz kog su došli do poravnanja rezultata, a kada se činilo da će bar bod otići u Zaječar potpuni šok u 93. minutu. Novi gol domaćih, košarkaškim žargonom “uz zvuk sirene” , ostavio je Timok bez bodova.

Ovakav rezultat nije ništa promenio na vrhu tabele Srpske lige “Istok”, ali bila je to sjajna prilika za povratak na lidersku poziciju nakon kikseva glavnih konkurenata. Timok 1919 ostao je na drugom mestu, sada sa 2 boda zaostatka za vodećom ekipom Budućnosti, Vlasina je i dalje treća, a Radnički iz Svilajinca ovim trijumfom istakao je kandidaturu za najviši plasman, pošto sada ima samo 4 boda manje od lidera.

Naredni meč “Beli labudovi” igraju na domaćem terenu protiv Sinđelića iz Niša, narednog vikenda.

FK Kablovi doživeli su pravu katastrofu na gostovanju Topličaninu u Prokuplju. Jedan od glavnih konkurenata za opstanak zaječarskoj ekipi napunio je mrežu “Kablara” i slavio sa visokih 5:0. Ovakav ishod zabrinjava pred nastavak prvenstva, sigurna zona i mesto koje garantuje opstanak u ligi sve su dalje. FK Kablovi nakon ovog poraza pali su na pretposlednje mesto na tabeli sa samo 11 osvojenih bodova iz 16 kola.

U sledećem kolu na domaćem terenu dočekuju lidera na tabeli, ekipu Budućnosti iz Popovca.