fbpx

Srpska liga “Istok”: Timok slavio protiv Župe, Kablovi remizirali sa Timočaninom

ilustracija/pixabay.com

Minulog vikenda odigrano je 9. kolo Srpske lige “Istok” u kom su zaječarski predstavnici ostvarili dobre rezultate. Timok 1919 slavio je protiv Župe iz Aleksandrovca sa 3:1, dok su Kablovi odigrali nerešeno 1:1, u komšijskom derbiju sa Timočaninom.

Nakon prvog poraza u sezoni koji su fudbaleri Timoka doživeli na gostovanju Rembasu, nije se dugo čekalo na povratak na pobednički kolosek. Na stadionu pod Kraljevicom pao je “fenjeraš”, ekipa Župe iz Aleksandrovca sa ubedljivih 3:1. Domaći su ozbiljnim pristupom uspeli da načnu mrežu gostiju već u 6. minutu utakmice kada je pogodio Rošević, a u 13. minutu prednost je duplirana pogotkom još jednog “bonus” igrača, Ognjena Nikolića. Na isteku pola sata igre pogađa i Antić i već tada je bilo jasno da sva 3 boda ostaju u Zaječaru. Do kraja meča gosti su uspeli počasnim pogotkom u 57. minutu da smanje prednost Timoka, ali to je bilo sve što su mogli da učine.

Ovom pobedom Timok 1919 probio se na drugo mesto na tabeli sa samo bodom manje od prvoplasirane ekipe Radničkog iz Svilajinca koja takođe ima fantastičan start sezone.

FK Kablovi nakon osvojenog boda na prošlonedeljnom gostovanju, odigrali su komšijski derbi protiv knjaževačkog Timočanina, koji je završen rezultatom 1:1. Poveli su domaći na stadionu u Kotlujevcu i na odmor otišli sa odličnih 1:0. Na veliku žalost, domaći nisu uspeli da sačuvaju stečenu prednost, gosti iz Knjaževca uspeli su da zatresu njihovu mrežu u drugom delu igre i vrate se kući sa bodom. Sa dva vezana remija protiv veoma neugodnih protivnika, “kablari” najavljuju bolje dane, a nadamo se i proboj na tabeli.

“Crveni” iz Kotlujevca trenutno zauzimaju 16. mesto sa 8 osvojenih bodova.