fbpx

Srpska liga “Istok”: Timok pet od pet, Kablovi doživeli debakl u Trsteniku

Za vikend je odigrano 5. kolo Srpske lige “Istok”, a zaječarski predstavnici ostvarili su polovičan učinak. Timok 1919 slavio je na domaćem terenu protiv ekipe Mladosti iz Medoševca sa 2:0, dok su Kablovi poraženi u Trsteniku sa visokih 4:0.

Lider na tabeli i jedina ekipa sa svim pobedama i posle 5 odigranih kola ostala je ekipa Timoka. Nestvaran niz na startu prvenstva zaječarska ekipa je nastavila pobedom nad ekipom Mladosti iz Medoševca koja je ispraćena sa 2 gola u mreži.

Utakmica je počela fantastično za domaću ekipu koja preko Ristića već u drugom minutu meča dolazi do prednosti. Brzi gol potpuno je poremetio goste, koji su već u jedanaestom minutu još jednom kapitulirali, a strelac je još jednom bio sjajni Ristić. Nakon drugog gola usledilo je zatišje i ništa se na terenu nije dešavalo sve do 30. minuta kada su gosti izborili jedanaesterac. Na sreću domaće ekipe, golman Jovanović čita napadača Mladosti koji je šutirao u njegov donji levi ugao i na oduševljenje svih na stadionu brani udarac sa bele tačke. Ipak, petnaestak minuta kasnije, pred sam kraj poluvremena domaći znatno otežavaju svoj položaj pred nastavak susreta. Posle neshvatljivog kiksa u poslednjoj liniji, gosti kradu loptu, a štoper “Belih labudova”, Miloš Gardić,  ruši napadača Mladosti u šesnaestercu i kao poslednji igrač odbrane dobija crveni karton, ali sudija prekršaj volšebno izvlači na ivicu šesnaesterca nakon čega je usledila burna reakcija i salva uvreda klupe i delegacije gostiju koji su sa pravom očekivali novi kazneni udarac. Iz prekida sa ivice kaznenog prostora nije se dogodilo ništa vredno pomena, pa se sa rezultatom 2:0 otišlo na odmor.

Na startu drugog dela igre, gosti prave nekoliko ofanzivnih izmena koje im, kako se na kraju ispostavilo, nisu donele ništa dobro. Ceo drugi period igre protekao je u jalovoj inicijativi Mladosti, čiji fudbaleri i pored brojčane prednosti nisu uspeli da stvore nijednu zrelu šansu za pogodak. Naprotiv, Ristić je iz jedne kontre imao šansu da fantastičnu partiju kruniše het trikom, ali ga je štoper gostiju nažalost u poslednjem trenutku sustigao i izblokirao.

Pomoćni trener “Belih labudova”, Miroslav Nikolić, koji je vodio ekipu u odsustvu Vojkana Rajčića, koji je usled pozitivnog testa na korona virus u propisanoj izolaciji, izrazio veliko zadovoljstvo novim trijumfom njegove ekipe.

“Izvanredno smo otvorili utakmicu, ali nakon tog crvenog kartona koji je dobio naš štoper u drugom delu igre smo se prinudno povukli i čuvali rezultat. To nije naš stil igre, ali prilagodili smo se situaciji i na kraju upisali nova tri boda što je najbitnije. Videli smo da možemo da igramo protiv svakog protivnika u ovoj ligi uprkos tome što smo došli iz Zone i borićemo se do kraja za prvo mesto.

Novom pobedom, Timok je ostao jedina maksimalna ekipa u ligi i sa 15 bodova zauzima prvo mesto na tabeli Srpske lige “Istok”. U narednom kolu lider gostuje u Knjaževcu ekipi Timočanina.

Drugi zaječarski srpskoligaš, ekipa Kablova, nažalost je doživela visok poraz u Trsteniku od čak 4:0 i tako nastavila sa porazima na gostujućem terenu. “Kablari” kao da van svog stadiona postaju neka druga ekipa i nakon 3 utakmice na strani nisu uspeli da ostvoje nijedan bod. Svih 6 bodova osvojenih u dosadašnih 5 kola došlo je na domaćem terenu gde imaju maksimalan učinak, ali će za viši plasman od trenutnog 12. mesta koje zauzimaju bizi potrebni mnogo bolji rezultati u gostima.

U narednom kolu, fudbaleri Kablova gostuju ekipi Vlasine iz Vlasotinca koja je fantastično startovala i u 5 odigranih utakmica osvojili su 13 bodova.