fbpx

Sjajna partija Timoka, Rembas “petardom” ispraćen sa Kraljevice

Fudbaleri FK Timoka 1919 savladali su Rembas iz Resavice rezultatom 5:1 u okviru 27. kola Srpske lige “Istok” , a zatim četiri dana kasnije i Župu iz Aleksandrovca na gostovanju sa rutinskih 3:0 i tako povećali prednost u odnosu na glavnog pratioca Budućnost iz Popovca na +8, u borbi za prvo mesto i plasman u baraž za Prvu ligu Srbije.

Lider na tabeli odmah na startu utakmice stavio je gostima do znanja da ih očekuje “naplata duga” za poraz u prvom delu sezone. Već u 7. minutu utakmice, štoper domaćih, Gardić nakon gužve u šesnaestercu glavom pogađa mrežu gostiju za 1:0. Samo 4 minuta kasnije, odlično na centaršut sa desne strane reaguje Nemanja Ristić, koji duplira prednost “Belih labudova” u 11. minutu. Na isteku 20 minuta igre, nova prilika za “belo – plave”, šutirao je Davidović, ali golman Rembasa sjajnom intervencijom sprečava treći pogodak. Ipak, desetak minuta kasnije ništa nije mogao, kada nakon sjajnog centaršuta Kneževića iz prekida sa desne strane, ponovo pogađa Ristić, ovog puta glavom, za 3:0 sa koliko se i otišlo na petnaestominutnu pauzu.

Na startu drugog dela, nešto angažovanije kreću gosti i posle nepuna 2 minuta igre nakon pravog “flipera” u kaznenom prostoru Timoka, smanjuju na 3:1. Trgli su se odmah domaći i uzvratili 5 minuta kasnije sjajnom akcijom, Rošević je petom ostavio za Ristića, a ovaj je izblokiran u poslednjem trenutku i sprečen da ostvari het-trik. Petnaest minuta se čekalo na potvrdu trijumfa, novi prekid Kneževića, pogađa Gardića u glavu, a ovaj drugim golom na meču “zaključuje” meč. U 76. minutu se u strelce upisao i jedan od najboljih mladih “bonus igrača”, Miloš Rošević, na odličnu asisteniciju desnog beka, Marka Cvetkovića.

Prezadovoljan novim trijumfom svojih izabranika bio je šef struke “belog jata”, Vojkan Rajčić, koji je naglasio da je ovakav ishod posledica sjajnog rada i zalaganja njegovih momaka.

“Golgeterski jedna od najboljih partija, ali samo smo nastavili sa igrom koju smo prikazali na gostovanju u Lebanu. Najvažnije je da iz dana u dan rastemo kao ekipa, a rezultat samo plod dobrog rada i zalaganja ekipe, pa nema ni razloga da bude drugačije. Analizirajući igru Rembasa, bili smo malo i skeptični, nevezano za rezultat tvrdim da su oni odlična ekipa, što su i pokazali kada su nas pobedili u prvom delu sezone, ali danas je bio naš dan i 3 boda su tu. Čestitam svojim momcima, naravno i gostima, na fer i korektnoj borbi”, rekao je Rajčić nakon utakmice protiv Rembasa.

Već 4 dana kasnije, u vanrednom 28. kolu, gostovali su “belo-plavi” Župi u Aleksandrovcu, gde su rutinski slavili rezultatom 3:0 na gostujućem terenu.

Već nakon petnaestak minuta igre, bilo je jasno ko je kvalitetniji rival. Ništa nisu prepustili sučaju izabranici Vojkana Rajčića, koji su preko štopera,Aleksandra Trifunova poveli već u 14. minutu igre. Nepuna 2 minuta kasnije, pogodio je i Ivan Dragićević za komotnih 2:0 sa koliko se i otišlo na petnaestominutnu pauzu. U drugom poluvremenu spustili su ritam utakmice gosti, a dvadesetak minuta pre kraja meča, još jednom je pogodio Dragićevič i otklonio bilo kakvu sumnju kome će otići sva tri boda.

U narednom kolu, FK Timok 1919 očekuje meč protiv ekipe Moravac Oriona koja se nalazi na samom dnu tabele, koja je osvojila samo 4 boda u 28 odigranih kola i primila čak 118 golova, pa će “Beli labudovi” imati lepu priliku da se novim trijumfom, koji bi bio četvrti u nizu, dodatno “odlepe” na čelu tabele, a šef struke ekipe sa Kraljevice ne sumnja da će pobede doći ako njegovi izabranici nastave sa ovakvim partijama.

“Očekuje nas utakmica sa Moravcem, iako su oni odavno prežajeni, ne potcenjujemo nijednog protivnika, zbog situacije u kojoj su imaćemo šansu i da razigramo neke igrače koji možda imaju manju minutažu. Na prvom smo mestu na tabeli, dolaze utakmice koje mogu da budu i ključne za konačan ishod šampionata, ali idemo polako, to je naš moto i dogovor iz svlačionice – idemo meč po meč, samo da nas povrede zaobiđu i biće sve kako treba”, zaključuje Rajčić.

U ovom trenutku, FK Timok 1919 nalazi se na prvom mestu na tabeli, sa 68 osvojenih bodova iz 28 mečeva. Druga je Budućnost iz Popovca sa 60 bodova i dva odigrana meča manje, dok je treći Radnički iz Svilajnca takođe sa 60 osvojenih poena, ali iz 28 mečeva.

Iz kola u kolo Timok potvrđuje najozbiljniju kandidaturu za naslov prvaka Srpske lige “Istok”. U zaječarskim fudbalskim krugovima već se stidljivo pominje povratak “Belih labudova” na prvoligašku scenu, a mi se nadamo da će jedan od najstarijih klubova na ovim prostorima i uspeti u tome i da će nakon završetka epidemije korona virusa Zaječarci imati prilike da na Kraljevici gledaju svoj voljeni klub u Prvoj ligi Srbije.