Rukometašice deklasirale drugi tim Bora

POGLEDAJTE PODKAST 'PRIČE U NAMA'

Ženska ekipa RK Zaječar 1949 ostvarila je ubedljivu pobedu nad drugom ekipom Bora – RTB 2 slavivši na domaćem parketu hale na Kraljevici rezultatom 33:10.

U prvom poluvremenu demonstrirale su „Amazonke“ sjajnu defanzivu, pošto su dozvolile gošćama da im samo tri puta zatresu mrežu za 30 minuta, dok su sa druge strane pogađale 14 puta i na odmor otišle sa već nedostižnih 11 pogodaka prednosti.

U nastavku je promešao karte trener Jugoslav Petrović, ali ishod je bio isti, čak je prednost i povećana.

Drugi deo igre završen je rezultatom 19:7 za konačnih 33:10 i treću pobedu Zaječarki.

Nakon tri odigrana kola ekipa iz grada na Timoku nalazi se na prvom mestu na tabeli sa maksimalnih 6 bodova, drugi je Požarevac sa 4 i utakmicom manje.

U narednoj rundi Zaječarke gostuju drugom požarevačkom klubu, RK Nemanjić, koji je u dosadašnjem delu šampionata ostvaio jednu pobedu i dva poraza i nalazi se na petom mestu na tabeli A grupe Prve lige „Istok“.