Rukometaši Zaječara rutinski do bodova na gostovanju ekipi Borskog jezera

Rukometaši Zaječara 1949 savladali su domaću ekipu Borskog jezera rezultatom 36:26 u okviru 14. kola A grupe Prve lige „Istok“.

Bili su Zaječarci veliki favoriti na ovom meču i taj epitet opravdali bez većih poteškoća. Već u prvih 30 minuta igre stekli su narandžasto-plavi veliku prednost, pošto je prilikom odlaska na pauzu na semaforu stajalo 23:14. Drugi deo meča bio je čista formalnost za obe ekipe, a trener Milosavljević imao je priliku da razigra i igrače koji imaju nešto slabiju minutažu.

Najefikasniji pojedinac meča bio je kapiten Milan Nikolić sa 8 golova pored svog imena, 7 puta je pogađao Luka Pavlović, dok su po 6 puta bili precizni Andrija Mijović i Nemanja Sandulović.

Nakon ovog trijumfa, Zaječarci se nalaze na trećem mestu na tabeli sa 18 osvojenih bodova, dok su ispred Sloga iz Petrovca na Mlavi sa 22 i Mladi radnik iz Požarevca sa maksimalnim učinkom od 24 osvojena boda.

Narednog vikenda izabranike trenera Milosavljevića očekuje derbi sezone, pošto će u hali na Kraljevici gostovati baš lider iz Požarevca.

Utakmica će biti odigrana u subotu 12. marta.