fbpx

PREDIZBORNI MARKETING

Rukomet: Zaječarke poražene od Mladosti

Rukometašice Zaječara doživele su i šesti uzastopni poraz u Superligi Srbije. U okviru zaostalog 5. kola, ekipa Mladosti iz Nove Pazove slavila je na gostovanju u Zaječaru rezultatom 28:23 i tako ostavila domaću ekipu na poslednjem mestu na tabeli, bez ijednog osvojenog boda.

Prvo poluvreme utakmice nije nagoveštavalo nepovoljan ishod za domaće, koje su posle prvih 30 minuta igre čak imale i minimalnu prednost, pa se na odmor otišlo rezultatom 14:13.

Ipak, u nastavku su “Amazonke” potpuno potonule. U drugom delu igre na terenu je postojala samo jedna ekipa. Gošće iz Nove Pazove su mrežu domaće ekipe pogodile 15 puta, dok se ofanziva Zaječarki u drugom poluvremenu potpuno ugasila, pa su stale na jednocifrenom broju pogodaka za konačnih 23:28 i novi neuspeh u sezoni.

Nakon 6 odigranih mečeva u dosadašnjem delu šampionata, RK Zaječar 1949 nalazi se na začelju tabele, kao jedina ekipa bez osvojenog boda, dok je Vojvodina, prva ekipa “iznad crte”, na poziciji koja i naredne sezone garantuje opstanak u ligi, sakupila 3 boda.

U naredna dva meča biće jako teško doći do pozitivnog rezultata jer u Zaječaru gostuju Jagodina i Naisa, dva glavna pretendenta za naslov šampiona države, a zaječarskim rukometašicama ostaje nada da će dobrim rezultatima protiv glavnih konkurenata u nastavku sezone uspeti da obezbedi mesto koje bi ih i u sledećoj sezoni zadržalo u eliti.