fbpx

Rukomet: Zaječarke namučile Vojvodinu

Rukometašice Zaječara poražene su na gostovanju u Novom Sadu od ekipe Vojvodine rezultatom 26:24 u okviru 12. kola ženske Superlige.

Zaječarke su odigrale još jednu dobru utakmicu, nakon što su u prethodnom kolu više nego pristojno parirale Bekamentu iz Aranđelovca, uspele su da namuče i crveno-bele iz Novog Sada.

Na početku meča domaće su pokušale da naprave rezultatsku zalihu i opravdaju ulogu favorita, što im je i uspelo, sve do sredine poluvremena kada “Amazonke” koriste pad u igri Novosađanki i dolaze do rezultatskog egala (10:10). Ipak, u samoj završnici poluvremena napad narandžasto-plavih je zakazao i na odmor se otišlo rezultatom 13:10 u korist domaćeg sastava.

Start drugog dela nije doneo poboljšanje, pa su nakon 3 gola zaostatka s kojim su otišle na odmor, posle desetak minuta igre u nastavku Zaječarke morale da se suočavaju sa deficitom od čak 6 golova. Uprkos tome, nisu se predavale izabranice trenera Maksića, dočekale novi pad u igri Vojvodine i jednako dobro ga iskoristile kao i u prvom delu i stigle na samo gol zaostatka (22:21). Nažalost, u samoj završnici domaćin se konsolidovao i nije dozvolio iznenađenje i prvi bod za zaječarsku ekipu.

Najbolja u ekipi Vojvodine bila je Lazić sa 7 postignutih pogodaka, dok je na golu briljirala Radojčić sa čak 12 odbrana, dok se u gostujućem sastavu istakla Petković sa 6 golova, dok je dobra bila i golmanka Vujadinović, sa 10 intervencija.

Naredni meč Zaječarke igraju na domaćem terenu protiv pretposlednjeg Mladog Radnika i možda je to prilika da se konačno osvoje prvi bodovi i potvrdi da je ekipa u nešto boljem stanju nego u jesenjem delu prvenstva.