fbpx
BuyBitcoinswithDebitCard

Rukomet: Zaječarke deklasirane u komšijskom derbiju u Boru

Rukometašice Zaječara 1949 doživele su težak poraz u komšijskom derbiju sa RTB Borom rezultatom 33:21 u 6. kolu rukometne ženske Superlige.

Boranke su u ovom meču od starta pokazale da su jednostavno kvalitetniji tim od “Amazonki”. Već u prvom delu igre domaće su stekle lepu zalihu od 5 golova razlike (16:11 na poluvremenu) da bi u drugih 30 minuta prednost samo rasla i dostigla čak 12 golova razlike na kraju utakmice.

Ovo je peti poraz u isto toliko odigranih utakmica Zaječarki, dok su Boranke došle do prvog trijumfa nakon što su u prva četiri meča zabeležile 2 remija i 2 poraza i nalaze se na 7. mestu na tabeli, dok je zaječarska ekipa zakucana za poslednje mesto, bez osvojenih bodova u dosadašnjem delu prvenstva.

Naredni meč “Amazonke” igraju na domaćem terenu, protiv prvoplasirane ekipe Naise, koja je ostvarila svih 6 trijumfa od starta prvenstva.