fbpx

Rukomet: Drugi trijumf Zaječarki, Medicinar nakon preokreta pao na Kraljevici

Rukometašice Zaječara 1949 u 20. kolu ženske rukometne Superlige Srbije posle preokreta savladale su Medicinar iz Šapca i tako došle do drugog trijumfa u sezoni.

Gošće su mnogo bolje otvorile meč i posle samo 7 odigranih minuta vodile sa 4 gola razlike (5:1). Nakon nešto sporijeg “paljenja”, dostigle su “Amazonke” radnu temperaturu i serijom 3:0 vratile se na samo gol zaostatka. Usledio je period utakmice u kom Zaječarke nisu briljirale u napadu i teško dolazile do rešenja i dobrih pozicija za šut, što su gošće koristile za održavanje prednosti od 2 do 3 gola tokom desetominutnog perioda. U 23. minutu uspevaju ponovo domaće da iskoriste dobar period igre da se vrate na minus 1,  a posle kontre i da se potpuno rezultatski vrate u meč (12:12) što je trener Medicinara bio prinuđen da prekine tajmautom. Dobro su reagovale njegove izabranice i iskoristile njegove savete, pa su mrežu “narandžasto-plavih” do kraja prvog dela pogađale još 4 puta, dok su domaće uspele da postignu samo jedan pogodak u tom periodu i na poluvreme se otišlo rezultatom 16:13 u korist šabačke ekipe.

Start drugog dela obeležile su sjajne intervencije golmanki domaćih, koja je bila nepremostiva prepreka za devojke u plavim dresovima. Za svega 6 minuta nastavka upisala je čak 5 intervencija, od čega 1 odbranjen sedmerac i pogurala svoju ekipu ka preokretu. Njene saigračice iskoristile su to za ponovni povratak u meč, a nakon prilično bizarne situacije, nakon intervencije golmanki gošći, lopta se odbila od sudije do levog krila Zaječarki, koja je pogodila za 19:18 na isteku 41. minuta igre. Nepovoljan razvoj situacije šef struke Medicinara prekida minutom odmora kako bi pokušao da prodrma svoje izabranice koje nikako nisu uspevale da savladaju sjajnu čuvarku mreže domaće ekipe. Nakon tajmauta konačno dolaze do gola, ali Zaječarke hvataju bolji ritam u napadu i dolaze do 2 gola prednosti. Uspele su da se stabilizuju rukometašice šabačke ekipe i dođu do izjednačenja na 10 minuta pre kraja meča, ali videlo se u tim trenucima da Zaječarke imaju više rešenja u napadu i veće šanse za trijumf. Iskoristile su isključenje gostujuće igračice da dođu do +2 što je bilo i presudno pred samu završnicu meča u kojoj se igralo gol za gol. Ipak uspevaju sa 7 metara gošće da dođu do izjednačenja u poslednjem minutu, a pred poslednju akciju na utakmici, trener Maksić zatražio je minut odmora kako bi sa svojim izabranicama dogovorio akciju koja će se igrati. Posle igre 1 na 1, sa široke pozicije dolaze “Amazonke” do pogotka vrednog trijumfa.

Za igračicu utakmice potpuno zasluženo proglašena je golmanka domaćih, koja je svojim intervencijama prelomila meč u korist svoje ekipe.

Ovaj trijumf doneo je pomak na tabeli zaječarskoj ekipi, koja je preskočila Mladi Radnik i više nije poslednja, ali će nažalost ispasti iz lige. Ostaje da se nadamo da će već naredne sezone uspeti “narandžasto-plave” da se vrate u elitu, a igra je u drugom delu sezone sve je bolja i razloga za optimizam apsolutno ima.

Naredni meč Zaječarke igraju u sredu, 5. maja, na gostovanju u Vrbasu.