Rad lako savladao Timok na Banjici

U pretposlednjem 36. kolu Prve lige Srbije Timok je poražen na gostovanju Radu na Banjici rezultatom 3:0.

Bila je ovo poslednja gostujuća utakmica Timoka u sezoni, a pošto su nakon prethodnog kola „Beli labudovi“ izgubili svaku šansu za opstanak, trener Srđan Stojčevski izveo je kombinovani sastav.

Od samog starta meča bili su gosti u podređenom položaju i bili prinuđeni na se brane. Ređali su se udarci ka golu Petrovića kao na traci, ali do odlaska na petnaestominutni odmor nije uspeo domaćin da dođe do prednosti.

Vrlo brzo se situacija u drugom delu igre promenila, pošto je nakon samo 6 minuta od povratka na teren sevnula brza kontra Rada, rezervista Stefan Stojanović poslao je dobar pas u prostor za Luku Gojkovića koji je izašao sam pred golmana Petrovića i lako smestio loptu iza njegovih leđa za 1:0.

Svega 4 minuta kasnije još jednom u ulozi asistenta našao se Stojanović, ovog puta u srcu šesnaesterca pronašao je Milosavljevića koji pomalo i srećno pogađa za uvećanje prednosti domaćina na 2:0.

Pravi blickrig u kome su fudbaleri Rada postigli čak 3 pogotka u periodu od samo 11 minuta kompletirao je Bogdan Mandić, koji je u 62. minutu nakon prodora brzonogog desnog beka Dušana Stevića dobio loptu „na tacni“ i nije mu bilo teško da sa svega 5 metara pogodi mrežu.

Mogao je do kraja Rad i do četvrtog gola, ali se iskusni čuvar mreže Timoka istakao sa 2 zaista sjajne odbrane.

Ovim trijumfom ekipa sa Banjice definitivno je otklonila sve dileme i izborila opstanak u ligi, dok će zaječarski predstavnik u narednoj sezoni morati kroz Srpsku ligu „Istok“ da pokuša da se vrati u Prvu ligu Srbije.

Do kraja sezone ostao je belo-plavima još jedan meč i to na domaćem terenu, pošto će u nedelju 22. maja dočekati poslednjeplasirani Kabel iz Novog Sada.