Izdvajamo Sport

Prvi poraz Timoka na pripremama, na Kraljevici slavio Đerdap iz Kladova

U petoj kontrolnoj utakmici pred nastavak sezone u Zoni „Istok“, fudbaleri Timoka 1919 doživeli su prvi poraz, pošto je na Gradskom stadionu na Kraljevici bolji bio Đerdap iz Kladova, slavivši rezultatom 2:1.

Gosti nastupaju u Srpskoj ligi „Istok“,ali se nalaze pri samom dnu tabele i u drugom delu sezone očekuje ih grčevita borba za opstanak. U tome će im kao stvari stoje umnogome pomoći novo pojačanje, Zaječarac i nekadašnja vedeta Timoka, Ivan Dragićević, koji je baš protiv bivšeg kluba upisao dva pogotka na ovom pripremnom duelu.

Dragićević je mrežu golmana Aleksandra Jovanovića, pogađao dva puta u prvom poluvremenu, na samom startu meča, u 3. minutu i u poslednjim sekundama pred odlazak na odmor.

Nakon petnaestominutne pauze, trgli su se belo-plavi i zaigrali agresivnije, što se isplatilo na isteku sat vremena igre, kada je posle asistencije Rastka Nikolića rezervista Luka Stojadinović pogodio metu i prepolovio zaostatak svoje ekipe.

Pokušavali su Zaječarci do samog kraja da izbegnu poraz, napadali, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Timok će sa pripremnim mečevima nastaviti već u sredu 21. februara, kada će u Zaječaru gostovati ekipa Gračanice.

To će biti poslednji kontrolni meč na domaćem terenu, a generalna proba „Bele labudove“ očekuje u subotu 24. februara protiv Dunava u Prahovu.