Vučić na sastanku sa evropskim liderima u Londonu!
Predsednik Srbije održao je niz važnih sastanaka u Londonu, pred početak četvrtog Samita EPZ koji se održava u palati Blenim.
Predsednik Republike Srbije sastao se sa Olafom Šolcom. Uz zajedeničku fotografiju napisao je: “Vidimo se uskoro u Beogradu!”
Kasnije je razgovarao i sa predsednikom Vlade Mađarske Viktorom Orbanom. Predsednicima Republike Azerbejdžan i Republike Bugarske Ilhamom Alijevim i Rumenom Radevim i predsednikom Vlade Albanije Edijem Ramom. Došlo je do susreta i sa predsednikom Republike Grčke Kirjakosom Micotakisom.
“Samit Evropske političke zajednice u Londonu predstavlja odličnu priliku da sa evropskim liderima razgovaram o strateškim pitanjima, unapređenju bilateralnih i multilateralnih odnosa u cilju jačanja bezbednosti i stabilnosti našeg kontinenta. Fokus će biti i na oblastima energetike i migracija”, poručuje Vučić.
Važno je da pokušamo da sačuvamo mir i stabilnost, a Srbija će nastaviti da se svojom ozbiljnom i odgovornom politikom za to zalaže u celom regionu.
Vučić sa evropskim liderima
Predsednik Republike Srbije razgovarao je i sa državnim sekretarom za spoljne i poslove Komonvelta Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Severne Irske Dejvidom Lamijem. Sastao se i sa predsednikom Vlade Gruzije Iraklijem Kobahidzeom i sa predsednicom Švajcarske konfederacije Vajolom Amherdi. Takođe i sa predsednikom Republike Finske Aleksandrom Stubom, sa predsednikom Vlade Kraljevine Španije Pedrom Sančezom i sa predsednikom Vlade Ujedinjenog Kraljevstva Kirom Starmerom.
ZaječarOnline/Hypetv/O.B.


Dodaj komentar