fbpx

Petarda Timoka protiv Budućnosti iz Dobanovaca!

Fubaleri Timoka 1919 u 5. kolu Prve lige Srbije deklasirali su Budućnost iz Dobanovaca rezultatom 5:0 na domaćem terenu pod Kraljevicom.

Konačno je pronašla zaječarska ekipa pravu igru posle ne baš ubedljivih izdanja u prva četiri kola i rezultat je odmah stigao. Mnogo je domaćima pomogao rani pogodak Ivice Jovanovića koji je u 3. minutu nakon proigravanja Kačara volej udarcem sa desetak metara pogodio donji levi ugao gola Danila Golovića. Samo 2 minuta kasnije brzonogi Ivan Davidović povisio je na 2:0 za potpuni šok u gostujućem taboru. Nije se dugo čekalo ni na treći pogodak koji je stigao u 18. minutu nakon kolosalne greške golmana gostiju. Prilikom ispucavanja bio je vrlo neoprezan Golović, pogodio Ivicu Jovanovića i lopta se odbila pred praznu mrežu u koju ju je smestio Dragićević koji je možda postigao i najlakši pogodak u karijeri. Uspeli su gosti da stvore jednu stopostotnu šansu do kraja prvog dela, ali ni u situaciji 1 na 1 sa golmanom nisu uspeli da dođu do pogotka pa se na odmor otišlo sa ogromnih 3:0.

Da Zaječar gosti ne upamte po dobrom, pobrinuo se i štoper Timoka Aleksandar Mitrović, koji je u 62. minutu nakon centaršuta Pantića iz kornera, glavom pogodio mrežu Budućnosti za 4:0. Navijači na gradskom stadionu na Kraljevici u tom trenutku navijali su i za peti pogodak kako bi Timok fudbalskim rečnikom “bacio petardu”. A ona je pukla u 85. minutu posle sjajne kontre. Povukao ju je kapiten Cvetković, odložio na stranu za Anđelkovića, a ovaj nesebično uposlio Uroša Nikolića koji sa nekih 7 metara lako matira golmana gostiju po peti put na meču.

Trijumf “Belih labudova” još više dobija na težini ako u obzir uzmemo činjenicu da je Budućnost odlično startovala i u prva 4 kola osvojila 7 bodova i primila samo 4 pogotka, ali njihova do sada granitna odbrana na Kraljevici je igledala veoma ranjivo, što nikako ne osporava jako kvalitetnu predstavu izabranika Vojkana Rajčića.

Nakon ovog visokog trijumfa zaječarska ekipa ima 7 bodova i nalazi se na 6. mestu na tabeli, ispred OFK Bačke i Budučnosti od kojih ima bolju gol razliku, a iza Javora koji takođe ima 7 bodova ali u odnosu na Timok ima prednost od zbog bolje gol razlike od samo 1 gola.

Prvo mesto dele Inđija i OFK Žarkovo sa po 13 bodova, dok su na trećem i četvrtom mestu Mladost GAT (11 osvojenih bodova) i Mačva sa 10.

Naredni meč Timok će odigrati u nedelju, 12. septembra, kada će gostovati Železničaru u Pančevu.