fbpx

Odbojkašice Zaječara slavile i u drugom kolu Prve “B” lige

ilustracija/pixabay.com

Odbojkašice Zaječara ostvarile su i drugu pobedu na startu novog šampionata. U tesnoj utakmici, Zaječarke su savladale ekipu Smeč 5 iz Kragujevca rezultatom 3:2.

Nakon ubedljivog trijumfa nad FOK-om iz Novog Sada u prvom kolu, druga runda donela je mnogo neizvesniji meč i veliku borbu tokom celog meča. Zaječarke su startovale silovito i u prvom setu dozvolile protivnicama samo 12 poena. Gošće uzvraćaju boljom igrom u drugom delu igre koji dobijaju rezultatom 25:14 i nagoveštavaju mnogo neizvesniju borbu u daljem toku meča. Tesan treći set rešavaju odbojkašice Zaječara u svoju korist rezultatom 25:20, ali ne uspevaju da završe posao u četvrtom, koji Kragujevčanke dobijaju sa visokih 25:15 i odvode utakmicu u odlučujući set. Srećom, domaće su u prelomnim trenucima utakmice imale više koncentracije i manje grešile i uspele da upišu i drugi trijumf na startu sezone.

Nakon kompletiranog drugog kola, OK Zaječar jedna je od tri ekipe sa maksimalnim učinkom, ali se zbog 2 izgubljena seta u drugoj utakmici nalazi na drugoj poziciji na tabeli, iza Crno Belih iz Beograda, koje imaju bod više.

U narednom kolu, Zaječarke gostuju Panoniji iz Bačke Palanke koja je u oba odigrana meča doživela poraze bez osvojenog seta i nalazi se na poslednjem mestu na tabeli.