Dan zaječarskih boraca u ratovima na području bivše Jugoslavije obeležava se danas.
Tim povodom brojne delegacije položile su danas vence na spomenik stradalim borcima u ratovima devedesetih, ispred vojnog odseka u Zaječaru.
Nakon polaganja venaca Srdjan Marjanović, pomočnik gradonačelnika razgovarao je u maloj Sali Gradske uprave sa porodicama nastradalih boraca.
“Pet hiljada vojnika iz Zaječara učestvovalo je u ratovima devedesetih godina prošlog veka, od kojih je 18 stradalo. Danas izražavamo zahvalnost svim vojnicima koji su učestvovali u ovim ratovima, ali i razgovaramo sa porodicama poginulih vojnika, čije probleme treba sistemski rešavati i nadamo se da će i Grad Zaječar ali i Republika Srbija u budućnosti imati više sluha za probleme ovih ljudi”, rekao je danas Marjanović.
Izvor: radiomagnum.rs


Dodaj komentar