U organizaciji Srpske karate federacije u Žablju je proteklog vikenda održano 34. prvenstvo Srbije u karateu i Open inter kup Žabalj 2016.
Karate klub „Lavlje srce“ iz Zaječara na održanom prvenstvu nastupio je u 14 disciplina i osvojio deset medalja, dva zlata, šest srebra i dve bronze.
Zlato je, u borbama, u kategoriji preko 45 kg, osvojila kadetkinja Nastasija Jotović. Zlato je osvojio i ženski kata tim u sastavu Tamara Jovanović, Milica Krstić i Teodora Pešić.
Vicešampioni države u veoma teškoj konkurenciji su Nikola Petrović i Andrija Ćirić u katama pojedinačno.
Naredni turnir na kome karatisti Lavljeg srca učestvuju je „Karate kup Knjaževca“, koji će biti održan 10. aprila.
Izvor: radiomagnum.rs


Dodaj komentar