U subotu Memorijalni turnir odbojkaških veterana „Novica Dimitrijević“
U subotu 22. februara sa početkom u 10 sati u OŠ „Ljubica Radosavljević Nada“ biće održan Memorijalni turnir „Novica Dimitrijević Šilja“.
Treće po redu takmičenje veterana u organizaciji OOK Zaječar, pod pokroviteljstvom Sportskog saveza grada Zaječara okupiće ekipe „Studenta“ iz Niša, gde je „Šilja“ doživeo svoju odbojkašku afirmaciju i sa kojom je igrao Prvu saveznu ligu bivše Jugoslavije, zatim VGSK iz Velikog Gradišta, ali i dve domaće ekipe Zaječara.
Omladinski odbojkaški klub Zaječar nastavlja da čuva tradiciju i sećanje na svog osnivača, Novicu Dimitrijevića. Popularni Šilja koji je bio i prvi klupski trener, ostavio je neizbrisiv trag u sportskom i društvenom životu grada, a u OOK Zaječaru se trude da na početku svake godine turnirima obeleže to sećanje. Dok je januar bio rezervisan za takmičenje u konkurenciji pionirki, februjar će doneti turnir u kategoriji veterana.
Takmičenje je na programu u muškoj i ženskoj najstarijoj uzrasnoj selekciji veterana.
Igraće se u dva dobijena seta, do 15 poena. Pre svakog duela odbojkaši će imati 10 minuta da obave zagrevanje.
Finale u ženskoj kategoriji na programu će biti od 13 sati i 30 minuta. Muškarci će o pobedniku turnira odlučivati od 15 sati.
ZaječarOnline/Glassporta.rs/O.B.


Dodaj komentar