Izdvajamo Politika

Ekspo 2027. Beograd predstavljen danas na forumu MEDEF International u Parizu

Ekspo 2027
FOTO: TANJUG/ PKS/ BOBAN RISTIĆ

Planovi za Ekspo 2027. predstavljeni u Parizu!

Planovi za Specijalizovanu izložbu Ekspo, koja će biti održana 2027. u Beogradu, predstavljeni su danas u Srpskoj kući u Parizu, u okviru poslovnog foruma MEDEF International, saopštilo je to preduzeće.

Poslovnoj javnosti iz Srbije i Francuske u Srpskoj kući u Parizu, u prisustvu brojnih zvanica, predstavnika diplomatskog kora, poslovne javnosti, kao i drugih gostiju, predstavljena je Specijalizovana izložba “Ekspo 2027”, njen značaj za Beograd, Srbiju, srpsku privredu i ekonomiju, ali i mogućnosti saradnje sa privrednicima iz drugih zemalja.

Direktor preduzeća “Ekspo 2027 Beograd” Dušan Borovčanin upoznao je prisutne sa ostvarenim napretkom u organizaciji događaja.

On je poručio da ova izložba šalje drugačiju, novu sliku regiona u svet. Sliku država i nacija koje blisko sarađuju u zajedničkom cilju razvoja.

Dodao je da se očekuje više od tri miliona posetilaca i više od 120 zemalja učesnica i međunarodnih organizacija.

“Ovo je prva Ekspo izložba na Zapadnom Balkanu”, naveo je Borovčanin i dodao da ona šalje drugačiju, novu sliku regiona u svet, sliku država i nacija koje blisko sarađuju u zajedničkom cilju razvoja.

U okviru MEDEF poslovnog foruma održani su neposredni kontakti predstavnika francuske i srpske poslovne zajednice.

Ekspo će biti će održan u Beogradu u periodu od 15. maja do 15. avgusta 2027. godine.

ZaječarOnline/Tanjug/O.B.

Dodaj komentar