EDS SAOPŠTAVA: Majdanpek tokom dana dobija struju!
Stabilno napajanje Majdanpeka očekuje se tokom dana, kao i otklanjanje najvećeg broja kvarova na području Loznice, dok će za najugroženije korisnike biti obezbeđeni agregati, saopštila je danas Elektrodistibucija Srbije.
Iz EDS-a navode da se broj kvarova na distributivnoj mreži smanjuje, kao i da se na terenu nalazi više od 180 ekipa sa 612 montera.
“Kako se otklone kvarovi, usled teških vremenskih prilika, pojave se novi. Napornim radom ekipa do sada je otklonjeno više desetina kvarova. Svi dalekovodi se nalaze se na brdsko-planinskom području gde su visoki smetovi i nepristupačan teren”, navode iz Elektrodistribucije Srbije.
Kvarovi nastali na nadzemnoj mreži u Zapadnoj Srbiji, posledica su pada velikih stabala u šumskim predelima van koridora dalekovoda ili kidanja provodnika i lomljenja stubova usled višeslojnih naslaga leda.
EDS SAOPŠTAVA
Radi se o području koje se usled teške konfiguracije terena uglavnom napaja električnom energijom iz jednog pravca zbog čega su mogućnosti prenapajanja preko alternativnih dalekovoda, kako navode, jako ograničeni.
“Molimo građane za razumevanje, jer ekipe EDS rade u neverovatno teškim uslovima. Stabilno napajanja grada Majdanpeka i okoline očekuje se tokom dana, jer je u dogovoru sa Ziđinom i predstavnicima lokalnih vlasti omogućeno povezivanje trafostanice 110/35 kV Majdanpek 1 sa Ziđinovom trafostanicom 35/10 kV Majdanpek 1”, piše u saopštenju.
Iz kompanije ističu da ekipe EDS-a rade na povezivanju, kao i da su opštinske vlasti i Ziđin morali prvo da raskreče trasu starog dalekovoda koja se ne koristi više od četiri godine.
“Deonica je duga više od 200 metara pod usponom od 30-40 stepeni i provodni za povezivanje se razvlače ručno. Za sela Jasikovo, Vlaole i Leskovo obezbeđeni su agregati koji će do večeras biti stavljeni u funkciju. Ekipe na terenu intenzivno rade na sanaciji kvarova”, dodaje se u saopštenju.
Vanredna situacija zbog snega ranije je proglašena u Loznici, Osečini, Vladimircima, Valjevu, Krupnju, Malom Zvorniku i delu opštine Prijepolje.
Zajecaronline.com/Tanjug/N.B.
Čitajte portal Zajecaronline.com, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads! Budite uvek informisani! Pratite najnovije vesti iz Zaječara. Zaječar Online nezavisni internet portal. Vesti bez cenzure!

ZLATNI JUBILEJ VESNE ZMIJANAC

foto: Promo
Muzička diva Vesna Zmijanac sprema spektakl za pamćenje u Beogradskoj Areni. U saradnji sa prestižnom Hype produkcijom, legendarna pevačica nastupiće 14. maja 2026. godine. Sa početkom u 20.30 časova. KARTE MOŽETE KUPITI OVDE.
Ovaj koncert biće svečana proslava njene bogate karijere koja traje više od četiri decenije. A Hype produkcija planira produkcijski nivo koji nadmašuje sve što je dosad rađeno.
Najsavremenija scenografija, impresivni vizuelni efekti, orkestar pod dirigentskom palicom vrhunskih muzičara i iznenađenja koja se kriju za specijalnu noć. Samo su delić onoga što publiku očekuje.


Dodaj komentar