Dobar otpor Timoka i minimalan poraz na gostovanju lideru u Pirotu

Fudbaleri Timoka 1919 doživeli su minimalan poraz 1:0 na gostovanju prvoplasiranoj ekipi Radničkog u Pirotu, u okviru 10. kola Srpske lige „Istok“.

Nakon teškog poraza od Dubočice u Leskovcu u prethodnom kolu, trgla se mlada ekipa Timoka i pružila sasvim solidan otpor u Pirotu, protiv ekipe koja u dosadašnjem delu prvenstva ne zna ni za remi (svih 10 pobeda).

Trenutak odluke na gradskom stadionu u Pirotu dogodio se u 18. minutu meča, kada je sa bele tačke pogodio Denis Ristov.

Do kraja meča rezultat se nije menjao, a trener domaćina ocenio je igru njegovih izabranika kao najslabiju od početka prvenstva.

S druge strane, „Beli labudovi“ su odigrali jedan od boljih mečeva u sezoni, pa iako su ostali bez bodova, šef struke Slobodan Halilović bio je zadovoljan prikazanom igrom.

„Nadam se da će i ovaj minimalni poraz od Radničkog podići moral moje ekipe i da će biti boljih rezultata, ali izuzetno težak nastavak  prvenstva nas očekuje. Biće teško ali naš cilj je opstanak u ligi  i nadam se da će rukovodstvo u zimskom prelaznom roku odraditi dobar posao i da ćemo u nastavku prvenstva nastupiti sa jednom sasvim drugom ekipom i vratiti sjaj istočnom delu Srbije kao što je to Timok nekada činio“, rekao je Halilović.

Tako nešto po svemu što smo u dosadašnjih deset kola imali prilike da vidimo biće neophodno, jer se zaječarska ekipa nalazi u zoni ispadanja sa samo 6 osvojenih bodova. Prva „iznad crte“ je ekipa Pčinje sa četiri boda više od Timoka.

U narednom kolu imaće belo-plavi još jednog jako teškog protivnika, pošto u Zaječar dolazi drugoplasirana Budućnost iz Popovca, koja već par godina pretenduje na plasman u Prvu ligu.

Meč je na programu u subotu 22. oktobra sa početkom od 14:30 sati.