Društvo Izdvajamo Vesti

Do početka Ekspa još godinu dana, radovi teku po planu, počinje prijava volontera

foto: Hypetv

Do početka Ekspa još godinu dana, radovi teku po planu, počinje prijava volontera

Specijalizovana izložba Ekspo 2027 sa temom “Igra(j) za čovečanstvo – sport i muzika za sve”, koja će učiniti Beograd svetskom prestonicom inovacija, kulture i sporta, počeće za tačno godinu dana i trajaće do 15. avgusta 2027. godine, a pripreme i radovi na kompleksu Ekspa u Surčinu realizuju se po predviđenoj dinamici.

Takođe danas se pokreće i volonterska platforma za prijavljivanje 20.000 volontera za Ekspo 2027.

Prijavljivanje će se obavljati putem platforme ExpoPlaymakers i biće moguće sve vreme dok bude trajao Ekspo, a volonteri mogu biti osobe koje zaključno sa 15. aprilom 2027. godine imaju 18 godina.

Ekspo volonterski program nudi 48 volonterskih pozicija, a volonteri na ovoj specijalizovanoj izložbi dobijaju jedinstveno međunarodno iskustvo i upoznavanje drugih kultura, nova znanja, veštine, odnosno iskustvo koje će im ostati za čitav život, kao i edukaciju i trening.

Studenti će za volontiranje na Ekspo izložbi, koje se smatra dobrovoljnim radom na projektu od značaja za lokalnu zajednicu, dobiti od jedan do tri ESPB boda, u zavisnosti od broja sati angažovanja.

Do početka Ekspa još godinu dana, radovi teku po planu, počinje prijava volontera

Očekuje se da će izložba Ekspo 2027 privući više od pet miliona posetilaca iz celog sveta.

Radovi na kompleksu Ekspo 2027. u Surčinu koji se prostire na 25 hektara zvanično su počeli 5. avgusta 2023. godine, a završetak se očekuje na jesen 2026.

Procenjuje se da će vrednost projekta Ekspa 2027, koji uključuje prateću infrastrukturu, Akvatik centar, rezidencijalni kompleks od 1.500 stanova, prugu Zemun – Aerodrom – Ekspo i novi pristan na Savi, iznositi 1,29 milijardi evra.

Do današnjeg dana učešće na Ekspu 2027 Beograd potvrdile su 134 zemlje i tri međunarodne organizacije i iako je bilo planirano da do kraja 2025. godine dobijemo potvrde učešća od 100 zemalja, taj cilj je ispunjen sedam meseci pre roka.

Ekspo kompleks u Surčinu obuhvata objekte za izložbu “Ekspo” sajam (zone A, B i E), linijsku infrastrukturu, stadion i ekspo stanove. Izvođač radova je “Pauer čajna”, a investitor je Ministarstvo finansija Srbije

Svakoga dana na izgradnji je angažovano ukupno 4.800 radnika u svim smenama i oko 540 raznih mašina.

Ukupna površina zona A, B i E je 290.000 kvadratnih metara bruto.

Građani su izabrali da se maskote zovu Rastko i Milica.

Zajecaronline/J.V.

Čitajte portal Zajecaronline.com, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na Instagramu, Facebook, Threads! Budite uvek informisani!

Dodaj komentar