ZAJEČARSKI ŠAMPION: Andreja Dimitrijević PRVI u slalomu i veleslalomu na Međunarodnom skijaškom takmičenju!

2
zamedia.rs

Učenici osnovne škole „Desanka Maksimović“ iz Zaječara Andreja Dimitrijević i Andrej Trailović nižu skijaške uspehe ovih dana.

Andreja Dimitrijević, učenik VII-2 razreda, član Ski kluba Niš, osvojio je prvo mesto u slalomu i veleslalomu na međunarodnom takmičenju koje je minulog vikenda održano na Bjelašnici (BIH), pod nazivom 17. FIS CUP DJECA ZA MIR U SVIJETU.

R E K L A M A

Učestvovalo je preko 200 takmičara u nekoliko kategorija, a Andreja je bio najbolji u kategorija Deca.

Inače, prošle godine Andreja Dimitrijević bio je 18. na svetu u slalomu na Nezvaničnom svetskom prvenstvu za decu održanom na Kranjskoj Gori. Trenutno se takmiči na FIS Eurocrem Cupu na Mokroj Gori.

Andrej Trailović, učenik odeljenja VIII-3 u kategoriji starijih dečaka, osvojio je dva 3. mesta (Trofej Beograda i Kup Beograda), 3. mesto na Međunarodnoj trci Vlašićki kup, a u FIS trci „Djeca za mir u svijetu“, (Bjelašnica), 5.mesto.

Inače, ovo takmičenje okuplja decu starosti od 12 do 16 godina u disciplinama slalom i veleslalom. Reč je o jednom od 11 dečijih takmičenja registrovanih u kalendaru Međunarodne skijaške federacije (FIS), koja se održavaju u svetu svake godine.

Tokom poslednjih 20 godina na ovoj trci učešće su uzeli timovi iz 15 zemalja iz regiona i sveta.

Čestitamo im i želimo da nastave da nižu uspehe!