Zaječarski rukometaši savladali Jedinstvo iz Krnjeva

Rukometaši Zaječara 1949 slavili su u pretposlednjem kolu prvog dela sezone Prve lige „Istok“ na gostujućem terenu protiv ekipe Jedinstva iz Krnjeva.

Zaječarci su meč praktično rešili u svoju korist već u prvih 30 minuta duela, pošto je na poluvremenu semafor pokazivao rezultat 15:8 u korist gostujuće ekipe.

Do kraja meča imao je priliku trener Milosavljević da „promeša karte“ i da priliku i nekim rukometašima sa manjom minutažom.

Na kraju 31:23, ubedljiv trijumf i upisana nova dva boda.

Najefikasniji akter meća bio je Nemanja Sandulović, koji je pogađao čak 14 puta, a za igrača utakmice izabran je golman zaječarske ekipe, Milan Tomić.

Ovim trijumfom Zaječarci su sačuvali drugu poziciju na tabeli, sa dva boda manje od prvoplasiranog Jastrepca.

Do kraja jesenjeg dela sezone ostalo je samo još jedno kolo, u kom će ekipa iz našeg grada biti domaćin, šestoplasiranoj ekipi Aleksinca.