Timok u goleadi bolji od FSU Kraljevice u prijateljskom meču

Zaječarski gradski rivali FK Timok 1919 i FSU Kraljevica odigrali su pripremnu utakmicu na kojoj je viđeno čak 10 golova, sa krajnjim ishodom 6:4 u korist „Belih labudova“.

Prijateljski duel u sklopu priprema za nastavak sezone odigran je na popularnoj „Grbavici“, pomoćnom terenu u blizini gradskog stadiona, a strelci su bili više nego raspoloženi.

Trener Timoka, Miroslavu Nikolić, na teren je izveo kombinovani sastav, a priliku da debituje za prvi tim Timoka dobilo je čak devet golobradih momaka iz kadetskog pogona.

U prvih petnaestak minuta duela, prav šok je doživeo lider Zone „Istok“, pošto je gradski rival na samom startu čak dva puta pogađao metu, preko Stefana Radovića i Vladana Cvetkovića. Brzo su se probudili belo-plavi i preko najtalentovanijeg člana ekipe, Rastka Nikolića ekspresno stigli do prvog, a zatim i drugog gola i poravnanja rezultata.

Nije se tu četa trenera Nikolića zaustavila i preko Rangelova stigla i do prednosti, ali je vatromet golova u prvom delu meča svojim drugim pogotkom zaokružio Stefan Radović, pa se na odmor otišlo sa neverovatnih 3:3!

Kada se očekivalo da će strelci malo spustiti gas, nastavljeno je sa uzbuđenjima i zaista vrlo efikasnim fudbalom u ovom duelu.

Nije se ekipa FSU Kraljevica ni u jednom trenutku povukla i uplašila od rivala koji je odigrao sjajnu polusezonu u Zoni „Istok“, pa je već na startu drugog poluvremena ponovo povela, pogotkom Vladana Cvetkovića koji je upisao drugi pogodak na utakmici.

Treće rezultatsko poravnanje sjajnim udarcem doneo je Nenad Stamenković i od tog trenutka potpunu kontrolu meča preuzeli su „Beli labudovi“ i pokazali da u ovom trenutku ipak imaju kvalitetniji sastav. Još dva gola u mreži, u režiji Nikole Tošića i Aleksandra Ilića donela su Timoku novu pobedu u pripremnom periodu i zaokružila sjajan meč sa dvocifrenim brojem pogodaka u prijateljskoj atmosferi na Kraljevici.