fbpx

Timok na 90 minuta od Prve lige nakon “minimalca” u Požegi

Fudbaleri Timoka slavili su u prvoj utakmici baraža za popunu Prve lige Srbije na gostovanju šampionu Srpske lige “Zapad”, Slogi iz Požege, minimalnim rezultatom 1:o.

Veoma kvalitetnu utakmicu odigrali su šampioni sa istoka i zapada Srbije i pokazali da su zasluženo u baražu i da obe ekipe imaju potreban kvalitet za plasman u viši rang. Na startu meča obe ekipe imale su po jednu priliku za vodeći pogodak, da bi u nastavku poluvremena Timok bio nešto bolji rival sa “zrelijim” šansama za gol. Ipak, nije bilo dovoljno sreće u završnici da “Beli labudovi” stignu do veoma bitnog pogotka na gostujućem terenu.

Početak drugog dela obeležila je inicijativa domaćih, koji su krenuli nešto agresivnije ka golu “belo-plavih”, ali defanziva Zaječaraca bila je sve vreme na visini zadatka i odbijala snažne nalete napadača Sloge. Dvadesetak minuta pred kraj utakmice nakon udarca Davidovića i intervencije golmana domaćih Tasića, na pravom mestu našao se mladi Rošević i smestio loptu u mrežu za veliku radost u gostujućem taboru. Već u narednoj akciji imao je Rošević šansu da možda i zaključi ovaj dvomeč drugim pogotkom, ali na veliku žalost svih navijača Timoka ostalo je samo 1:0. U samoj završnici pokušali su domaći do izjadnačujućeg pogotka, imali par solidnih situacija, ali na semaforu pored imena Sloge ostala je “nula” i nakon poslednjeg sudijskog zvižduka.

Odličan rezultat na gostovanju Timok samo treba da materijalizuje u svom gnezdu pod zaječarskom Kralejvicom, gde je ove sezone, malo je reći, bio sjajan. U 19 odigranih mečeva izabranici Vojkana Rajčića slavili su u čak 16 puta, dok je tri puta bilo nerešeno.  Imajući u vidu da “Beli labudovi” kod kuće ne znaju za poraz, ima puno razloga za optimizam, ali treba biti oprezan, jer je Sloga i u prvoj utakmici pokazala da ima kvalitet i može biti veoma neugodan rival.

Meč se igra već u sredu, 16. juna, sa početkom od 17 sati na gradskom stadionu na Kraljevici.

Želimo svu sreću fudbalerima Timoka da zaključe ovu sjajnu sezonu plasmanom u Prvu ligu Srbije!