“TEŽAK RAZGOVOR…” – Vučić razgovarao sa Kajom Kalas u Briselu
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boravi u jednodnevnoj poseti Briselu, gde će u odvojenim susretima razgovarati sa visokom predstavnicom Evropske unije za spoljne poslove i bezbednosnu politiku Kajom Kalas, generalnim direktorom Direktorata Evropske komisije za proširenje i susedsku politiku Gertom Janom Kopmanom, komesarkom EU za proširenje Martom Kos i predsednikom Evropskog saveta Antoniom Koštom.
Vučić razgovarao sa Kajom Kalas
Predsednik Republike Srbije sastao se sa visokom predstavnicom EU za spoljnu i bezbednosnu politiku Kajom Kalas u Briselu.
– Otvoren i težak razgovor sa Kajom Kalas. Razgovarali o evropskom putu Srbije, a visoka predstavnica EU za spoljnu i bezbednosnu politiku je govorila o neophodnosti uspostavljanja dijaloga sa Prištinom, rešavanju slučaja Banjska i uvođenju sankcija Ruskoj Federaciji. Odgovorio sam u skladu sa politikom i interesima Srbije – naglasio je Vučić u poruci iz Brisela.
Aleksandar Vučić će, tokom jednodnevne posete Briselu, imati niz sastanaka i sa drugim zvaničnicima EU, a prisustvovaće i neformalnoj večeri, koju za lidere Zapadnog Balkana organizuje novi predsednik Evropskog saveta Antonio Košta.
Podsećamo, predsednik Aleksandar Vučić rekao je da će u petak preuzeti zastavu Ekspa koja je u Parizu uručena srpskoj delegaciji.
“U petak preuzimam zastav u Ekspa koju ću da zagrlim, poljubim, da je čuvam i da je sa ponosom zavijorim. Da je predam novom predsedniku kada budemo pokazali promenjeno lice Srbije za dve godine i nekoliko meseci“, rekao je Vučić.
Više o tome možete čitati u posebnoj vesti OVDE.
ZaječarOnline/Hypetv.rs/Alo!
Dodaj komentar