Bezbednost Društvo Izdvajamo Saobraćaj Vesti

Stević:Saobraćajna policija pojačava kontrolu do 22. septrembra

FOTO: TANJUG/JADRANKA ILIĆ/ bs

Stević:Saobraćajna policija pojačava kontrolu do 22. septrembra

Potpukovnik Dejan Stević ispred Uprave saobraćajne policije izjavio je danas, povodom početka Evropske nedelje mobilnosti, da će uprava saobraćajne policije vršiti pojačanu kontrolu saobraćaja do 22. septembra u okviru “ROADPOL-ovih dana bezbednosti”.

“U periodu od 16. do 22. septembra 2025. godine, u 34 evropske države članice organizacije ROADPOL (mreža saobraćajnih policija Evrope), biće realizovan projekat pod nazivom ‘ROADPOL dani bezbednosti'”, rekao je Stević za Tanjug.

Projekat pod nazivom “ROADPOL dani bezbednosti” ima za cilj podizanje svesti o značaju poštovanja saobraćajnih propisa i smanjenje broja saobraćajnih nezgoda i posledica nezgoda na evropskim putevima.

Stević:Saobraćajna policija pojačava kontrolu do 22. septrembra

Stević ukazuje da će u sklopu ovog projekta, u četvrtak, 18. septembra, širom Evrope biti obeležen Dan bez poginulih u saobraćajnim nezgodama, sa idejom da svi subjekti bezbednosti saobraćaja daju svoj maksimum da tog dana ne bude smrtnog stradanja na evropskim putevima.

“Ovogodišnji projekat ‘ROADPOL dani bezbednosti’ usmeren je na očuvanje bezbednosti vozača dvotočkaša – motocikala i mopeda, bicikala i lakih električnih vozila, koji čine jednu od najugroženijih kategorija učesnika u saobraćaju”, rekao je Stević.

Naveo je da Ministarstvo unutrašnjih poslova skreće pažnju da su od početka ove godine vozači dvotočkaša učestvovali u svakoj četvrtoj saobraćajnoj nezgodi sa poginulim ili povređenim licima u Republici Srbiji.

“Analize saobraćajnih nezgoda pokazuju da su više od polovine saobraćajnih nezgoda sa poginulim i čak dve trećine nezgoda sa povređenim vozačima dvotočkaša izazvali vozači drugih motornih vozila”, rekao je Stević.

Dodao je da će tokom trajanja projekta “ROADPOL dani bezbednosti” saobraćajna policija preduzimati niz preventivnih aktivnosti.

“Saobraćajna policija će preduzimati i mere pojačane kontrole saobraćaja u cilju unapređenja bezbednosti vozača dvotočkaša, ali i drugih učesnika u saobraćaju”, rekao je Stević.

Zajecaronlijne/Tanjug/N.B.

Čitajte portal Zajecaronline.com, najbrži portal u Srbiji i regionu sa najvećim rastućim rezultatima i ekskluzivnim vestima. Zapratite nas i na InstagramuFacebookThreads! Budite uvek informisani! Pratite najnovije vesti iz Zaječara. Zaječar Online nezavisni internet portal. Vesti bez cenzure!

VELIKI KONCERT MIROSLAVA ILIĆA!

foto: plakat

Miroslav Ilić, jedan od najistaknutijih izvođača na muzičkoj sceni, prirediće nezaboravan koncert u zagrebačkoj Areni 18. oktobra 2025. godine. Sa početkom u 20 časova. KARTE NAĐITE OVDE.

Koncert u glavnom gradu Hrvatske predstavlja jedinstvenu priliku da ljubitelji narodne muzike uživaju u njegovim pesmama uživo. Bard narodne muzike, Miroslav Ilić je davne 1972. godine započeo blistavu karijeru. Ista je od samog početka krenula uzlaznom putanjom i sada već broji milionske tiraže i priznanja. Samo neki od hitova koje vole sve generacije su: “Nije život jedna zena”, “Još te nešto čini izuzetnom”, “Vino točim a vino ne pijem”, “Ova noć”, “Jesen sedamdeset i neke”…

SPEKTAKL U SKENDERIJI

foto: Plakat

Trio koji obećava Aca Lukas, Mira Škorić i Miroslav Ilić poznati su za stvaranje sjajne atmosfere. Po prvi put nastupiće zajedno na istoj bini! Kafanska noć u Skenderiji biće sve osim obične. Emotivna, energična, glasna i raspevana. Baš kakva i treba da bude!

Očekuje vas muzički spektakl koji briše granice između generacija i spaja sve koji znaju šta znači prava pesma. Zapevajte i vi 1. novembra. Biće ovo veče najvećih hitova i najveće žurke koja će dugo ostati u vašem sećanju! KARTE PRONAĐITE PUTEM OVOG LINKA.

Dodaj komentar