fbpx

Srpska liga “Istok”: Timoku samo bod u Vladičinom Hanu, Kablovi doživeli debakl u Aleksandrovcu

U 12. kolu Srpske lige “Istok”, Timok je na gostovanju u Vladičinom Hanu remizirao sa ekipom Morave, dok su Kablovi deklasirani u Aleksandrovcu, Župa je slavila sa visokih 6:1.

Loš vikend za zaječarske predstavnike u Srpskoj ligi “Istok”. Timok je odigrao samo 1:1 sa ekipom Morave iz Vladičinog Hana, na gostovanju sa kog je bilo za očekivati da će se vratiti sa sva 3 boda u džepu. Poveli su “Beli labudovi” golom Dragićevića pred kraj prvog poluvremena, ali i pored dominacije nisu uspeli da postignu drugi pogodak kojim bi zaključili utakmicu. Umesto toga, šok u 93. minutu. Domaći pogađaju mrežu Zaječaraca za 1:1 i fudbaleri Timoka se kući vraćaju samo sa jedni, bodom.

Ovaj remi koštao je Timok i prvog mesta na tabeli. Lidersku poziciju preuzela je Budućnost iz Popovca, a isti broj bodova imaju i Timok 1919 i Radnički iz Svilajinca, uz lošiju gol razliku.

U narednom kolu, Timok dočekuje pretposlednju ekipu na tabeli, OFK Topličanin iz Prokuplja, koji je osvoji samo 5 bodova od početka prvenstva.

FK Kablovi su doživeli pravu katastrofu na gostovanju u Aleksandrovcu. Domaća Župa, koja je do nedeljne utakmice imala samo 5 bodova savladala je zaječarsku ekipu sa čak 6:1. Posle prvog dela igre rezultat je bio 2:1 u korist domaćina, ali se u drugom poluvremenu gostujuća ekipa potpuno raspala i golman “Kablara” je još 4 puta morao da vadi loptu iz mreže.

Nakon ovog poraza jasno je da će tim iz Kotlujevca imati velike probleme da izbori opstanak u Srpskoj ligi “Istok” iz koje nakon proširenja u niži rang na kraju sezone ide čak 6 ekipa.