fbpx

Srpska liga “Istok”: Timok lako sa Radanom, Kablovi primili 10 golova u Paraćinu

Za vikend je odigrano redovno 26. kolo Srpske lige “Istok” u kome su zaječarski predstavnici na gostujućim terenima ostvarili polovičan učinak. Lider na tabeli, FK Timok 1919 ostvario je trijumf u Lebanu, gde je savladao domaći Radan sa 4:1, dok je mlada ekipa Kablova poražena u Paraćinu od Jedinstva sa ogromnih 10:2.

Nakon prvog remija na domaćem terenu u timočkom derbiju, fudbaleri Timoka još jednom su pokazali da su najozbiljniji kandidat za plasman u baraž za Prvu ligu Srbije. Na neugodnom gostovanju u Lebanu, zaječarska ekipa ostvarila je prilično ubedljiv trijumf i odnela vrlo važna 3 boda u Zaječar.

Vrlo rano, već u 11. minutu utakmice gost je poveo golom Pantića i pokazao da ga prvi remi pod Kraljevicom 4 dana ranije nije poremetio. Do kraja prvog poluvremena Ristić je duplirao prednost i svoju ekipu na odmor odveo sa komotna dva gola prednosti. “Beli labudovi” nisu spustili ritam ni u drugom delu utakmice, pa je već nakon petnaestak minuta igre za 3:0 pogodio i napadač “belo-plavih”, Dragićević, da bi u 75. minutu pomenuti igrač bio oboren u kaznenom prostoru gostiju, a Rošević sa “kreča” povisio na velikih 4:0. Do kraja utakmice, domaćin je uspeo da postigne počasni pogodak i tek malo ublaži poraz.

Ovaj trijumf još više dobija na značaju jer se glavni Timokov konkurent, Budućnost iz Popovca “okliznuo” na gostovanju u Vladičinom Hanu, gde je odigrao samo 0:0 sa “davljenikom” SFK Moravom, pa su izabranici Vojkana Rajčića ponovo otišli na 6 bodova razlike u odnosu na ljutog rivala koji ima i 2 utakmice manje.

Naredni izazov zaječarsku ekipu očekuje u subotu, 10. aprila kada na Kraljevicu dolazi Rembas iz Resavice.

FK Kablovi, za koje usled loše finansijske situacije nastupaju omladinci Timoka doživeli su pravu katastrofu u Paraćinu gde su primili čak 10 golova. I pored sticanja iskustva u seniorskom fudbalu, pitanje je kako ovakvi rezultati i porazi sa ogromnom razlikom utiču na samopouzdanje mladih nada zaječarskog fudbala.

Sledeći meč “crveni” će odigrati na stadionu u Kotlujevcu u nedelju 11. aprila kada im u goste dolazi Mladost iz Medoševca.