Rukometaši Zaječara ubedljivi protiv Udarnika

Rukometaši Zaječara ostvarili su više nego ubedljiv trijumf u utakmici 6. kola A grupe Prve lige “Istok” protiv ekipe Udarnika iz Lozovika, rezultatom 27:13.

Od samog starta meča na parketu hale sportova na Kraljevici Zaječarci su krenuli veoma angažovano i pokazali gostu da će vrlo teško do bodova.

Prvi deo igre protekao je u dominaciji domaće ekipe, koja je igrala sjajnu odbranu i zahvaljujući sjajnom golmanu Milanu Tomiću primila samo 8 pogodaka za 30 minuta igre, dok je na drugoj strani lopta u mreži završila 16 puta za velikih 8 golova razlike na poluvremenu.

U drugom delu su Zaječarci malo spustili gas, a raspoložen je bio i golman gostiju, pa su postigli svega 11 pogodaka, ali je čuvar mreže domaćih prosto začarao gol i primio 5 pogodaka u drugih 30 minuta igre! Zaista neverovatan podatak, koji se jako retko viđa u muškom rukometu.

Najbolji u redovima domaćih pored zaista sjajnog Tomića bili su Mijović i Nemanja Sandulović koji su pogađali po 5 puta, dok su Luka Pavlović, kapiten Nikolić i Nikola Sandulović upisali po 4 pogotka.

Izabranici trenera Darka Milosavljevića iz 5 odigranih utakmica osvojili su 8 bodova (4 pobede i 1 poraz) i nalaze se na 4. mestu na tabeli sa utakmicom manje od trećeplasirane Sloge iz Petrovca na Mlavi i prvoplasiranog Jedinstva iz Krnjeva, dok je drugoplasirani Mladi radnik na drugoj poziciji sa istim brojem odigranih mečeva kao i zaječarska ekipa.

Naredni meč tim iz našeg grada igra baš protiv trećeplasirane Sloge na gostujućem terenu i pokušaće da trijumfom prestigne jednog od pretendenata na prva dva mesta koja vode u baraž za popunu Super B lige Srbije.