Rukomet: Zaječarke deklasirane u Sremskoj Mitrovici

Rukometašice Zaječara doživele su težak poraz na gostovanju u Sremskoj Mitrovici, gde su poražene rezultatom 32:17 od ekipe Srema.

Ni peti meč u sezoni nije doneo ništa novo, pošto su „Amazonke“ doživele i peti poraz u isto toliko mečeva. Ovoga puta vrlo ubedljiva je bila domaća ekipa Srema, koja ni u jednom trenutku meča nije dozvolila Zaječarkama ni da se nadaju da mogu do pozitivnog rezultata.

Prvi deo igre, koji je bio prilično neefikasan, domaće su rešile u svoju korist rezultatom 13:7 i već posle 30 minuta igre najavile veoma ubedljivu pobedu. Drugo poluvreme samo je pogoršalo stvari za „narandžasto-plave“, koje su za nijansu popravile golgeterski učinak iz prvog dela, postigavši 10 pogodaka, ali su igračice Srema njihovu mrežu pogađale čak 19 puta, za konačnih 32:17 i ogromnih 15 golova razlike.

Zaječarke se trenutno nalaze na pretposlednjem mestu tabele Super B lige, bez ijednog osvojenog boda, dok je na samom začelju Pirot, koji je takođe na nuli, uz jedan meč i poraz više.

Naredno kolo „Amazonkama“ donosi duel baš protiv poslednjeplasirane ekipe, kada će na parketu hale na Kraljevici pokušati da upišu prve bodove u sezoni.

Meč je zakazan za nedelju, 14. novembar, sa početkom od 18:30.