Rukomet: Katastrofa „Amazonki“, -18 na gostovanju u Vojvodini

Rukometašice Zaječara 1949 doživele su jako udedljiv poraz u utakmici 11. runde Super B lige Srbije u Severnobanatskom okrugu, na gostovanju ekipi „Halas Jožef“, koja je slavila sa ogromnih 18 golova razlike, rezlutatom 34:16.

Meč je počeo užasno za zaječarsku ekipu koja je nakon 9 minuta igre već imala zaostatak od 7 golova i u tom periodu igre nije uspela čak ni da skloni nulu sa semafora! U tom trenutku trener Jugoslav Petrović traži prvi tajmaut, nakon kojeg njegove izabranice u čak 5 od narednih 6 napada gube loptu i serija se produžuje do neverovatnih 13:0 u 14. minutu igre. Tek na zalasku 15. minuta Zaječarke dolaze do prvog pogotka na meču, ali u tom trenutku praktično je meč već bio rešen. Drugi deo prvog poluvremena obeležile su uglavnom greške i promašaji na obe strane, pa se na odmor otišlo rezultatom 18:5 u korist domaćih.

Nešto bolja predstava gošći u drugom poluvremenu, pre svega u napadačkom delu igre, uspevale su koliko toliko da dolaze do otvorenih prilika za šut, ali spustile su gas i domaće pa je u odnosu na velikih +13 na poluvremenu, drugi deo okončan rezulatom 16:11 u korist vojvođanske ekipe koja je slavila sa ubedljivih 34:16 na kraju susreta.

Nakon 11. runde „Amazonke“ su pale na poslednje mesto na tabeli, a pretekao ih je doskorašnji „fenjeraš“, ekipa Pirota, koja je upisala prvu pobedu u prvenstvu na domaćem terenu protiv Prijepolja i sada zbog bolje gol razlike zauzima desetu poziciju.